Speciální chatařský hPod #806 vyjde během víkendu. Omlouváme se za komplikace.
Loňská kontroverze CD Projekt nezastavila. Polská společnost generovala rekordní zisk.
Hrej.cz Novinka

Loňská kontroverze CD Projekt nezastavila. Polská společnost generovala rekordní zisk.

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

17. 4. 2021 09:20

Server GameIndustry.biz přináší aktualizaci o finančním stavu CD Projektu. Podle oficiálních oznámení předcházejících výroční finanční zprávě zaznamenala společnost za rok 2020 rekordní příjem. Finální číslo překonalo dosavadní rekord více než dvaapůlkrát.

Reklama
Reklama

  • CD Projekt v loňském roce překonal rekordní příjem i zisk zaznamenaný při vydání Zaklínače 3
  • Zisk se v přímém srovnání více než trojnásobil

Celková suma, která byla polskou firmou skrze herní produkci loni vygenerována, činí 2,14 miliard polských zlotých (v přepočtu více než 12,21 miliardy českých korun). Jedná se tak o bezmála čtyřnásobek sumy z předloňského roku, a jak už bylo řečeno, více než dvouapůlnásobek rekordu z dob vydání Zaklínače 3. Ten pro srovnání činil přibližně 798 milionů zlotých (v přepočtu více než 4,55 miliardy českých korun).

Čistý firemní zisk dosáhl pak 1,15 miliardy polských zlotých (v přepočtu přes 6,56 miliardy českých korun), což postačilo k překonání rekordu z roku 2015 více než trojnásobně. S vyhlídkou DLC a budoucích oprav, ke kterým se CD Projekt Red ve vztahu k Cyberpunku zavázal, lze navíc očekávat, že profitabilita společnosti poroste i nadále.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz