Kutil rozběhal CP2077 na Switchi, díky Stadii
Hrej.cz Novinka

Kutil rozběhal CP2077 na Switchi, díky Stadii

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

21. 12. 2020 09:49 3
Reklama
Reklama

Uplynulé týdny ukázaly, že očekávané RPG Cyberpunk 2077 není v úplně ideální formě ani na (relativně) výkonných konzolích Xbox One, PlayStation 4 a často i na výrazně modernějších strojích. YouTuber Nintendrew ale ve videu ukazuje, že jde Cyberpunk poměrně pohodlně hrát na konzoli Nintendo Switch. Má to však samozřejmě řadu háčků.

V prvé řadě je třeba poznamenat, že se o běh hry nestará slaboučká přenosná konzole, ale cloudová služba Google Stadia. Ta také není nativně podporovaná platformou, Nintendrew musel použít hacknutou konzoli s nainstalovaným systémem Android. V jeho prostředí Stadii spustil a Cyberpunk hrál ze své vlastní knihovny.

Na druhou stranu je výsledek obdivuhodný. S dostatečně rychlým internetovým připojením běží náročná novinka až obdivuhodně dobře a plně podporuje ovládání Joy-Cony. V handheldovém režimu prý nabízí maximální rozlišení 720p, v doku ale konzole “podporuje” i FullHD a na televizi nebo monitoru pak lze Cyberpunk hrát například s ovladačem Pro.

Pochopitelně je jednodušší Stadia spouštět na mobilním telefonu nebo počítači (služba už je oficiálně dostupná i v České republice a na Slovensku), pohled je to ale minimálně zajímavý. I proto, že se hra s největší pravděpodobností nedočká oficiálního portu pro Switch.

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz