Kultovní Hvězdná pěchota zažívá díky úspěchu Helldivers 2 raketový růst
i Zdroj: Arrowhead/Tristar
Helldivers 2 Novinka Kultovní Hvězdná pěchota zažívá díky úspěchu Helldivers 2 raketový růst

Kultovní Hvězdná pěchota zažívá díky úspěchu Helldivers 2 raketový růst

Dominik Tománek

Dominik Tománek

22. 2. 2024 15:30

Mrtvý brouk, dobrý brouk. Heslo, kterým se očividně řídí i hráči, kteří se díky popularitě začali zajímat o Hvězdnou pěchotu.

Reklama

  • Hvězdná pěchota se pravděpodobně těší větší popularitě díky úspěchu Helldivers 2
  • Z žebříčku popularity film vyskočil ze 109. místa na 21. 

Nová střílečka Helldivers 2 od studia Arrowhead Game Studios se od svého uvedení na trh na začátku tohoto měsíce rychle stala velkým hitem, který přitahuje fanoušky a zvyšuje laťku současně hrajících hráčů prakticky kažý den. Možná až nečekaný úspěch však způsobil, že se při vydání objevily problémy se servery a chyby kazící herní zážitek. Tvůrci se snaží na opravách pracovat, ale jde to pomaleji, než by chtěli. I tak ale hra postupně překonává na zavedné tituly jako Call of Duty nebo Fortnite. Nyní se zdá, že se tento úspěch promítá i do obnoveného zájmu o jinou, ale hodně podobnou značku.

Kultovní Hvězdná pěchota zažívá díky úspěchu Helldivers 2 raketový růst
i Zdroj: TelevisionStats

Od vydání Helldivers 2 totiž vzrostl zájem o film Hvězdná pěchota. Uživatel FF Addict tento týden na Twitter nahrál data z Television Stats, podle kterých film v místním žebříčku popularity poskočil ze 109. místa na 21.místo. To je pozoruhodná změna za tak krátkou dobu a dokonce i šéf Arrowhead Game Studios Johan Pilestedt se k tomu musel vyjádřit, když na Twitter s radostí napsat: „To je neuvěřitelné!“.

Je samozřejmě důležité si uvědomit, že korelace není nutně kauzalita a nelze dokázat, že Helldivers 2 je příčinou větší popularity Hvězdné pěchoty. Náhlý skok z místa v době vydání Helldivers ale naznačuje, že by to tak mohlo opravdu být. 

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama