kdo-vyhral-souboj-handheldu
Novinka Kdo vyhrál souboj handheldů?

Kdo vyhrál souboj handheldů?

Tomáš Krajča

Tomáš Krajča

Reklama

Otázku z titulku novinky je samozřejmě nutné ještě upřesnit. Krátce po launchi PS Vita lze jen stěží hodnotit úspěch či neúspěch – zaměříme se na porovnání startu handheldů Vita, PSP, 3DS a DS. Čísla z VGChartz pro jednotlivé regiony porovnali redaktoři serveru GamesBeat a vytvořili přehlednou tabulku, v níž najdeme prodeje konzolí během prvního týdne na trhu rozdělené na jednotlivé regiony, globální čísla prodejů vybraných čtyř handheldů a pro kontrolu také srovnání celkových prodejů širšího spektra handheldů (jak bylo už řečeno, to je nyní obtížné srovnávat, protože PS Vita je na trhu příliš krátce a nestihla ještě zdaleka rozvinout svůj plný potenciál).

Kdo vyhrál souboj handheldů?
i Zdroj: Hrej.cz

Co z přehledné tabulky vyplývá? PS Vita prodala během prvního týdne úctyhodných 1,1 milionu konzolí – ale všechny tři srovnávané handheldy si vedly ještě lépe. Nintendo 3DS prodalo 1,24 milionu kusů, PSP 1,26 a nejúspěšnější byl launch Nintenda DS s 1,34 miliony prodaných kusů. Nepříliš překvapivě si handheldy Nintenda vedly výrazně lépe na japonském trhu – ovšem PS Vita rozhodně odčinila nemastný a neslaný japonský launch PSP, když prodeje v prvním týdnu oproti svému předchůdci zdvojnásobila. V USA jsou čísla relativně vyrovnaná a start PS Vita je dosti opatrný. Ovšem Evropa výrazně fandí handheldům od Sony: impresivní start PSP se sice neopakoval, ale přesto jde o jediný trh, kde v prvním týdnu Vita pokořila 3DS.

Ačkoliv může srovnávací grafika působit nepříznivě, start PS Vita je i tak nutné považovat za úspěšný. Více o konzoli a prvních titulech si můžete přečíst v našem článku Velké představení PlayStation Vita, na tento týden pro vás chystáme souhrnnou recenzí titulů, které se do vstupního speciálu nedostaly.


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama