JRPG I am Setsuna vyjde v létě i u nás
Square Enix se rozhodl, že si nenechá nové zasněžené JRPG jen pro sebe a pod názvem I am Setsuna jej vydá letos v létě i v Americe a Evropě.
Hra byla poprvé odhalena loni na E3 jako Project Setsuna. Square Enix tehdy oznámil, že se chystá experimentovat s novými IP a podle úspěchu se rozhodne, zda do značek dále investovat.
JRPG bylo od začátku koncipované jako poklona klasickým titulů svého žánru a jeho bojový systém vychází z Chrono Triggeru. Návrat ke klasickým JRPG hrám je něco, po čem fanoušci volali již dlouho a teprve v poslední době Square Enix začíná jejich přání vyhovovat. V minulosti se vydavateli vyplatilo vrátit se ke kořenům JRPG s 3DS exkluzivní hrou Bravely Default, které svěžím a mírným způsobem modernizovalo specifický žánr.
Za hrou stojí relativně nové studio Tokyo RPG Factory složené z profesionálů z branže, kteří se rozhodli věnovat hrám vytvořeným po vzoru dřívějších RPG. I am Setsuna je jejich první hra. U nás by I am Setsuna mělo vyjít za pár měsíců na PS4 a na Steamu. Vitový port, který tento měsíc vyšel v Japonsku, se na západ nechystá.