Gamescom přivítá více než 500 herních společností, rozroste se indie či event aréna
i Zdroj: Gamescom
Novinka Gamescom přivítá více než 500 herních společností, rozroste se indie či event aréna

Gamescom přivítá více než 500 herních společností, rozroste se indie či event aréna

Radek Raudenský

Radek Raudenský

8. 7. 2022 13:07

Letošní rok a s ním spojené menší restrikce okolo koronaviru konečně dovolily konat fyzické herní akce. I u nás jsme se dočkali několika akcí, tou v současnosti nejočekávanější je ale německý Gamescom. Ten sice přišel o několik velkých studií a vydavatelů, i přes to ale nyní organizátoři potvrzují více než 500 herních společností.

Reklama
Reklama

  • Gamescom odhaluje katalog účastníků
  • Celkem se dočkáme více než 500 společností
  • Nechybí Xbox, Ubisoft, 2K Games nebo Warner Bros.

Mezi největší jména patří nedávno potvrzený Xbox, dále Ubisoft nebo také 2K Games. Můžeme se také řešit na Warner Bros., Segu, Bandai Namco nebo jednotlivá studia jako PUBG Corp., MiHoYo či Humble Games. Nakonec tak může být výstavní centrum Koelnmesse pořádně nabité.

Ani tentokrát ale nebude chybět i digitální obsah, a to především ve formě Opening Night Live, kde nejspíše můžeme očekávat několik nových oznámení a především odstartování celé akce. Jak upozorňuje GamesIndustry, Gamescom bude největší herní akcí, které koná fyzický veletrh od roku 2019. 

„Společně s komunitou i vystavovateli se těšíme na konec srpna, kdy budeme moci konečně zažít unikátní atmosféru Gamescomu živě v Kolíně nad Rýnem. Je ale jasné, že zatímco naše indie, merchandise nebo event arena budou větší a rozmanitější než kdy dříve, několik důležitých partnerů bude letos chybět. To ukazuje jedno: dlouhodobé efekty koronaviru herní průmysl stále neopustily. Odklady, zvýšené náklady a nejistota jsou jen některé z mnoha důvodů, proč se někteří vydavatelé a herní studia nemohou na Gamescomu ukázat,“ tvrdí Felix Falk, organizátor Gamescomu.

Zajímavé je, že i když se Blizzard oficiálně Gamescomu nezúčastní, bude mít svůj stánek právě v rámci merchandise haly. 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz