Game Pass sám sebe zaplatí, je dlouhodobě udržitelný, tvrdí Phil Spencer
Novinka Game Pass sám sebe zaplatí, je dlouhodobě udržitelný, tvrdí Phil Spencer

Game Pass sám sebe zaplatí, je dlouhodobě udržitelný, tvrdí Phil Spencer

Radek Raudenský

Radek Raudenský

16. 11. 2021 17:57

Rozhovor pro GQ nebyl jediný, který Spencer v rámci posledních dnů poskytl. Ředitel divize Xbox se totiž rozpovídal například pro web Axios, který se ho zeptal mimo jiné na jednu velice důležitou otázku – co říká na to, že se herním průmyslem nesou spekulace o ztrátovosti Game Passu a jeho dlouhodobé neudržitelnosti.

Reklama
Reklama

  • Spencer tvrdí, že Game Pass je dlouhodobě udržitelný
  • Studio tedy na službě nepálí peníze
  • Možná za to může i změna strategie výdělků

Dle spekulací je důvod jasný – hráči dostanou za jednu cenu stovky her, včetně těch největších jako je Forza Horizon 5 či nadcházející Starfield. Spencer ale tvrdí, že tento model je udržitelný. „Takhle, můžete udělat jednoduchou matematiku. Asi nevíte, kolik máme předplatitelů, ale pokud si vezmete nějaké informované zdroje a doslova jen vynásobíte čísla, je to něco, co by Game Pass mohl eventuálně být. Ale ano, Game Pass je určitě udržitelný.“

Spencer dále tvrdí, že i když společnost chce, aby služba rostla, není to hlavní cíl. „Není to jediná věc, která v Xboxu roste a není to náš jediný cíl. Vím, že hodně lidí píše, že teď prostě pálíme peníze jenom pro to, abychom si do budoucna zajistili nějaké místo. Ne. Game Pass je skutečně, opravdu udržitelný, a to už teď, jak si vede.“ 

Spencer tvrdí, že jedním z důvodů je změna strategie. Zatímco dříve se počítalo s tím, že se 75 % výdělků hry vygeneruje během prvních dvou měsíců, nyní se tato částka rozprostřela do dvou let. Navíc službě začínají věřit i další vydavatelé, kteří dříve tvrdili, že Game Pass sníží hodnotu her.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz