Forza Motorsport 6 na prvních obrázcích
Microsoft závodní hru Forza Motorsport 6 bez dalších podrobností představil už v polovině ledna při příležitosti motoristické akce Detroit Auto Show. Výsledkem dalšího (ne)řízeného úniku jsou první podrobnosti a obrázky, které si zřejmě šetřil až na E3.
Až dosud jsme o hře věděli jen velmi málo. Že na ní pracují vývojáři z Turn 10 Studios, vyjde pravděpodobně ještě letos a hlavním vozem hry bude nový Ford GT. Další podrobnosti měli autoři pustit mezi fanoušky až během veletrhu E3 v Los Angeles. Ale jak už se (nejen) v posledních dnech stalo zvykem, část materiálů utekla předčasně.
Na pravost informací se můžete v tomto případě spolehnout, protože pochází přímo od Microsoftu. Na japonské mutaci oficiálního webu se dočasně objevilo několik zajímavých podrobností včetně obrázků. Z informací vyplynulo, že se autoři hodně soustředí na nejrůznější efekty počasí. Máme se prý těšit na noční závody, deštivé počasí i trojrozměrné kaluže.
Hra má podle webu běžet v rozlišení 1080p a 50 fps - v tomto případě není ale na informaci zcela spolehnutí, protože se až dosud mělo za to, že vývojáři zvládnou 60 snímků za vteřinu, stejně jako v případě pátého dílu. Šlo tedy s největší pravděpodobností o chybu a 60 fps platí dál. Forza Motorsport 6 se bude moci pochlubit opravdu velkou virtuální garáží, protože vám dovolí usednout za volant více než 450 aut, kterým nebude chybět funkční kokpit ani plnohodnotný model poškození.
V titulu, který exkluzivně vyjde na rozdíl od Forza Horizon 2 už jen pro Xbox One, stejně jako Forza Motorsport 5, se podíváme na šestadvacet známých světových okruhů, mimo jiné do Daytony nebo Ria. Velkou radost nám udělala informace, že ve hře nebude chybět split-screen multiplayer pro dva hráče, závody až pro 24 jezdců a vrátí se i oblíbený systém Drivatar.
Na E3 by měla být k dispozici hratelná ukázka.