Fanoušek postavil obří Halo loď z Lega
Hrej.cz Novinka

Fanoušek postavil obří Halo loď z Lega

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

10. 9. 2020 08:21 1
Reklama
Reklama

S dánskou stavebnicí si v dětství hrál asi každý, někteří šikovní tvůrci ale její možnosti povyšují na umění. Příkladem je Steve Witt, fanoušek sci-fi ságy Halo, který z malých kostiček sestrojil obří model těžké fregaty typu Paris.

Ty v univerzu Halo sehrály velmi důležitou roli při neslavné invazi planety Reach, kde byly shodou okolností sestrojeny. Zmíněný model nemá představovat žádný konkrétní kus známý z her a románů, Witt jej nazval UNSC Katara a jde o originální plavidlo, držící se regulí třídy těžkých fregat.

Fanoušek postavil obří Halo loď z Lega

Působivé jsou rozměry modelu. Na délku má zhruba 2,1 metru, v nejširší části rozpínajícího se trupu dosahuje 81 centimetrů. I hmotnostně už je Katara pěkný macek, váží zhruba 51 kilogramů. Při stavbě pak bylo použito více než 25 tisíc standardních kostiček. Nápisy na trupu lodi jsou mimochodem vytvořeny z jinak barevných kostek, nejedná se o nálepky.

Fanoušek postavil obří Halo loď z Lega

Witt prý na stavbě pracoval několik let a v současnosti ji považuje za hotovou. S profesionály jen dolaďuje nasvětlení a osvětlení plavidla. Ve finále jej má totiž zdobit přes 150 funkčních světel. Samotný model je pak až neuvěřitelně detailní, jak se můžete přesvědčit v galerii na webu Brothers Brick.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz