EA Sports se spojila s úřadujícím mistrem světa Formule 1 Maxem Verstappenem. Se studiem bude vytvářet i obsah další her
i Zdroj: EA
Novinka EA Sports se spojila s úřadujícím mistrem světa Formule 1 Maxem Verstappenem. Se studiem bude vytvářet i obsah další her

EA Sports se spojila s úřadujícím mistrem světa Formule 1 Maxem Verstappenem. Se studiem bude vytvářet i obsah další her

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

5. 2. 2023 07:25

Společnost EA Sports, zastřešující mimo jiné videoherní sérii F1, oznámila partnerství s aktuálním mistrem světa Formule 1 Maxem Verstappenem. Podle podmínek smlouvy bude jezdec stáje Oracle Red Bull Racing bez dalšího přiblížení spolupracovat s EA Sports na vytváření nového obsahu v celém portfoliu tohoto studia. Verstappen bude také nepřímo sponzorován samotným EA. Skrze sponzoring jeho stáje se logo EA Sports objeví na bradě jeho závodní helmy, a to v průběhu nadcházející sezóny šampionátu F1 2023, která začíná v březnu.

Reklama

  • Společnost EA Sports uzavřela partnerství s aktuálně dvojnásobným mistrem světa Formule 1  Maxem Verstappenem
  • Slavný jezdec ponese při závodech v nadcházející sezóně logo EA na své helmě
  • V rámci spolupráce bude také partnerem při tvorbě neupřesněného herního obsahu

Vzhledem k faktu, že společnost EA loni již rozvázala dlouholeté partnerství s fotbalovou asociací FIFA, dává finančně smysl, že hledá výrazná jména, která s fotbalem nutně nesouvisí. Verstappen, jenž se svou výraznou osobností po sousledném vítězství v soutěžích 2021 a 2022 ujal titulu dvojnásobného mistra světa, může být tedy dobrou volbou. Jeho výhodou (snad kromě bouřlivější povahy, jež se promítla do nedávného pokusu o virtuální LeMans) je také to, že se s hrami od EA dlouhodobě přicházel do styku.

O jezdci je dlouhodobě známo, že je zaníceným hráčem série FIFA. Jeho bývalý stájový kolega Alex Albon (za tým Red Bull) poznamenal v minulosti např. to, že Verstappen někdy dokonce otevíral balíčky FIFA Ultimate Team ještě předtím, než nasedal do auta na trénink. Ze všech možných partnerství se proto toto zdá jako docela přirozené.

„Max je houževnatý konkurent a skutečný šampion, který sdílí hlubokou lásku ke hrám a hraní obecně.“ Jsme nadšeni, že s ním souběžně s jeho přičiněním v historii Formule 1 můžeme spolupracovat jako s jedním z nejlepších sportovců na světě, abychom prostřednictvím zážitků EA Sports mohli spojit ještě více fanoušků," uvedla Andrea Hopelain, viceprezidentka značky závodů EA Sports.

Verstappen pouze krátce dodal, že je pyšný, že se může k EA Sports připojit na sezónu 2023. 

„Ať už jde o hraní her s přáteli nebo o soutěživost, když jsem mimo trať, EA Sports byla vždy velkou součástí mého života,“ uvádí jezdec. „EA Sports je ikonou pro tolik milionů fanoušků a já jsem hrdý na to, že je mohu reprezentovat pro sezónu 2023.“

Při uvážení všech možností lze jen spekulovat, co může Verstappen reálně pro studio EA Sports vykonat. Jednou z možností je samozřejmě umístnění jeho tváře na přebalu nejnovějšího ročníku F1 2023 tak, jako je tomu u dalších hvězd. Na tom by ostatně nebylo nic zvláštního, jelikož to jezdce příliš nevytíží, nicméně Verstappen také streamuje. Podle jeho vyjádření jde většinou o závodní simulace, přičemž – jak už jsme řekli –, čas od času také naskočí do některého z virtuálních závodů, jako bylo 24hodinové LeMans, které kvůli nestabilnímu s připojením  kritizoval jako „klaunskou show“. V rámci podobně laděného závodu z roku 2020 se pak zúčastnit dokonce odmítl.

Na závěrem můžeme dodat, že Verstappen je kromě F1 her od Codemasters také osobně seznámen s konkurenčním titulem F1 Manager 2022 (od studia Frontier). Ten podle svých slov loni vyzkoušel, přičemž jej trochu posměšně kritizoval za to, že vývojáři udělil jeho vedoucímu inženýrovi příliš nízké hodnocení.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google
Reklama
Reklama