Speciální chatařský hPod #806 vyjde během víkendu. Omlouváme se za komplikace.
Dnes vychází český bezdomovecký “simulátor” Hobo: Tough Life
Hrej.cz Hobo: Tough Life Novinka

Dnes vychází český bezdomovecký “simulátor” Hobo: Tough Life

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

13. 4. 2021 13:26

Hry vám často dávají možnost zažít něco, o čem byste jen snili. Pilotování letadla, ježdění drahými a rychlými vozidly nebo třeba řízení zoologické zahrady. Být bezdomovcem ale asi v životě toužil jen málokdo. Právě život na ulici si můžeme vyzkoušet v české hře Hobo: Tough Life, která dnes vychází v plné verzi na Steamu.

Reklama
Reklama

  • V Hobo: Tough Life se ode dneška můžete stát bezdomovcem
  • Čeká na vás město Praslav, hlad, žízeň a zima
  • Studio Perun Creative připravilo i stylovou sběratelskou edici

Za projektem stojí nezávislé ostravské studio Perun Creative. Vývoj začal už v roce 2015, v roce 2017 se hra dostala do předběžného přístupu a postupně se rozrůstala. V rámci příběhu se chopíte role bezdomovce, který musí v nehostinném a chladném fiktivním městě Praslavi najít vůli k životu, obstarat si střechu nad hlavou, jídlo, pití… jednoduše řečeno nezemřít.

Hráči se tak musí seznamovat s obyvateli města, žebrat, postupně se učit tajům přežití bez domova a postupem času se třeba stát i korunovaným králem místních bezdomovců. České hráče jistě zaujme velice charakteristický svět, Praslav je totiž fiktivním městem, kterému vládne čeština a v ulicích najdou řadu míst inspirovaných skutečnými českými městy. Lehce deprimující postkomunistická metropole navíc dýchá atmosférou, která je nám velmi blízká.

Hobo: Tough Life můžete zakoupit na Steamu, případně lze autory podpořit více a zakoupit sběratelskou edici s placatkou, soundtrackem, mapou a vlněnou zmijovkou. Recenzi připravujeme, do ulic vyrazil Aleš.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz