Descent se na podzim objeví na Wiiware
Interplay se dnes pochlubil se zajímavou zprávou pro všechny nostalgiky. Připravuje totiž předělávku klasické 3D střílečky Descent na Nintendo Wii, která byla vůbec první skutečně trojrozměrnou hrou.. Akce z roku 1995 by se měla objevit na WiiWare letos na podzim. „Descent zůstává nejpopulárnější 1080º 3D výbušnou akcí. Přenos jeho 3D světů a hratelnosti na Wiiware je skvělý krok,“ řekl Hervé Caen, CEO společnosti Interplay.
O předělávku se postará studio G1M2, známé třeba kompilací Data East Arcade Classics pro Wii. I jeho šéf byl nadšený. „Descent si bude perfektně rozumět s pohybovým ovladačem Wii Remote. Nemůžeme se dočkat, až hráčům ukážeme, jak intuitivní toto ovládání může být,“ uvedl zakladatel G1M2 Scott Hawkins. V Descentu se hráč ocitá v kokpitu vesmírné lodi, se kterou může v šesti směrech ničit nepřátele ukryté v hlubinách planet solárního systému. Právě ovládání korábu do šesti směrů působilo nemalé problémy a obtížnost tak byla pekelná.
Descent si získal mnoho fanoušků, ve své době patřil k absolutní herní špičce. Dočkal se i dvou pokračování, třetí díl se ale neprodával příliš dobře, a tak byla série ukončena. Díky předělávce pro Wiiware si kousek ze svého mládí mohou mnozí připomenout. Škoda, že tvůrci zatím nesdělili žádné bližší informace. Nevíme tedy, jak bude vylepšená grafika a zda přibudou nějaké nové prvky. Snad se vše autorům povede.