Další trailer přibližuje Pokémon Scarlet & Violet. Představuje kempování, výrobu sendvičů nebo evoluci Girafariga
i Zdroj: Pokémon Company
Pokémon Scarlet & Violet Novinka Další trailer přibližuje Pokémon Scarlet & Violet. Představuje kempování, výrobu sendvičů nebo evoluci Girafariga

Další trailer přibližuje Pokémon Scarlet & Violet. Představuje kempování, výrobu sendvičů nebo evoluci Girafariga

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

7. 10. 2022 09:24 1

Společnosti Pokémon Company a Nintendo včera představily nový, velmi podrobný trailer ukazující připravovaná pokračování série Pokémon s podtituly Scarlet & Violet. Téměř čtvrthodinová ukázka přímo ze hry přiblížila další novinky včetně mechanismů přátelství s Pokémony nebo dosud neviděných evolucí starých známých.

Reklama

  • Čtrnáctiminutový trailer ukazuje další novinky v Pokémon Scarlet & Violet
  • Budeme vyrábět sendviče, koupat Pokémony, vysílat je na automatické souboje a fotit selfie

Trailer mimojiné připomíná, že jsou hry ze série postaveny na tahových soubojích mezi Pokémony, které ozvláštní funkce terastralizace. Krystalická transformace v libovolný typ může výrazně změnit způsob, jakým hráči přemýšlí o taktice a využívání klasického principu kámen-nůžky-papír. Ne ve všech soubojích ale bude nutné přímo zasahovat, video také vypíchlo nový prvek Let’s Go, díky kterému může váš Pokémon při prozkoumávání nového regionu Paldea automaticky zbušit divoce žijící stvoření a získat tak cenné zkušenosti. Autoři se tím snaží časovou náročnost tréninku.

Samotné chytání a objevování Pokémonů bude opět o něco zajímavější, efektnější a zábavnější. Nebude chybět třeba obrázkové album, ve kterém nově objevená stvoření uvidíte na efektních snímcích. Při objevování světa mimochodem narazíte i na velmi silné lokální legendy.

Fanoušky potěšilo, že se po několika generacích pouze s regionálními variantami konečně objevila i nová evoluce staršího Pokémona. Konkrétně jde o Girafariga, který se dočkal dalšího vývojového stupně v podobě Firagarifa. V traileru lze (možná omylem) na moment spatřit i další tři zatím neodhalené a nepojmenované Pokémony.

V předchozím Sword & Shield přibyla možnost rozbít tábor, hrát si se svými svěřenci a uvařit jim lahodné curry. Podobná funkce nebude chybět ani tentokrát, vaření curry ale nahradila příprava sendvičů. U nich lze vybrat druh pečiva i náplní, chutná svačinka pak vaše Pokémony vyléčí a může je i na čas posílit. Stejný efekt budou mít koupele. Stvoření se totiž časem špiní pohybem po světě nebo pokud dostávají čočku v soubojích. Vymydlený Pokémon bude nejen spokojenější, ale také nebezpečnější.

Propracovanější je také vytváření postavy, ve kterém je konečně možné detailně upravovat jednotlivé obličejové rysy a do světa vyslat poměrně unikátního trenéra. Při putování si pak můžete pořizovat selfie.

Pokémon Scarlet & Violet vychází 18. listopadu exkluzivně na Nintendo Switch.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz