Co týden dal: Protržení hráze spekulací
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka Co týden dal: Protržení hráze spekulací

Co týden dal: Protržení hráze spekulací

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

1
Reklama

Svět není fér místo. To na vlastní kůži pocítil snad každý. Upřímně ale doufáme, že v tomto případě se skutečně fér zachová. Scházíme se jako již tradičně v neděli, abychom oprášili novinky uplynulých sedmi dní, a tentokrát se vrátíme k pořádnému balíku spekulací a domněnek. Pokud totiž twitterové mlýny melou pomalu, ale jistě, čeká na nás v nadcházejícím období hned několik pořádně šťavnatých odhalení. A aby toho nebylo málo, některá z nich pomalu začínají prosakovat na povrch.

ZASE TY ÚNIKY

Co týden dal: Protržení hráze spekulací
i Zdroj: Hrej.cz

Wario64 je možná jen malým účtem na sociální síti, ve středu se k němu ale uply zraky mnohých. A důvodem byl prostý obrázek produktové nabídky e-shopu Walmart. Ten obsahoval jak hry již dříve oznámené (Division 2, The Last of Us 2), tak i ty, které čekáme jako každoroční stálice (NBA 2K19, WWE 2K19). Důležité ale je, že v nabídce titulů figurují velice zajímavá jména, o kterých jsme dosud jen fabulovali, nebo na ně dokonce téměř zapomněli. Pokud by se uniklé informace potvrdily, světlo světa by brzy mohla spatřit pokračování značek Just Cause, Borderlands, Gears of War nebo rozporuplně přijímané RAGE. Konkrétně posledně jmenované se ostatně budeme věnovat o něco později.

Tradičně nemůžeme celý únik brát zbytečně vážně. Jedná se o ničím nepodložený příspěvek fanouškovského twitteru a některé položky nabídky jsou přinejmenším podivné. Ostatní uživatelé se pod tweetem pozastavují například nad Dragon Quest 2 pro Xbox One (série čítá více než desítku očíslovaných titulů a na konzolích Xbox nikdy nevyšla) nebo jistou novinkou Forza Horizons 5 (nedávno vyšel díl třetí a v názvu přebývá jedno “s”). Jiné tituly zní na druhou stranu poměrně uvěřitelně. Pokračování série Splinter Cell tak nějak “visí ve vzduchu” už delší dobu, potenciální remaster nějakého dalšího dílu Assassin’s Creed na sebe také nenechá dlouho čekat a příběh Gears of War je po neuspokojivě ukončeném čtvrtém dílu plně připraven na nástupce. Samozřejmě pomineme-li fakt, že sami autoři dle svých slov odsunuli pokračování na vedlejší kolej a věnují se jiným projektům.

Další otazníky nad screenshoty vyvstávají i v souvislosti s obecnými postupy internetových obchodů. Je dost dobře možné, že většina příspěvků do databáze jsou pouze výplňové položky, které mají v moment odhalení urychlit zveřejňování novinek. Všechny tituly tak mohou být založeny na interních informacích od vydavatelů, zároveň však mohou plynout z předpokladů obchodu. To by také vysvětlovalo zmíněné podivnosti, prostě se tvorbou všech položek dotyčný příliš podrobně nezabýval.

Více detailů zřejmě nabídne až nadcházející E3. Na červen se těšíme stále více.

Nicméně…

BUDEME ZUŘIT?

Co týden dal: Protržení hráze spekulací
i Zdroj: Hrej.cz

Jedno překvapivé jméno z inkriminovaného obrázku přeci jen možná nebyl výstřel do prázdna. Konkrétně hovoříme o RAGE 2, pokračování dlouho očekávané, možná neprávem kritizované a odsouzené a nakonec i trestuhodně zapomenuté akce. Léta vyvíjená post-apokalyptická FPS měla být v roce 2011 velkolepým návratem id Software na trůn stříleček, technickou pohádkou a etalonem post-apo sci-fi. A potkal ji velice podivný osud. Recenze vrhaly na RAGE vesměs pozitivní světlo, shodovaly se ale na tom, že celému tomu koktejlu střílení, šílených nepřátel a (světe div se) závodění něco chybí, a že studio prostě zapomnělo “dotáhnout šrouby”. Na svět tak vzešla moderní reinkarnace tradičních FPS, v určitém smyslu stále tvrdě věrná svým kořenům, s pohlednou grafikou, ozvučením, hutnou atmosférou, krátkým a stupidním příběhem, tuhou slupkou a vším co z toho vyplývá.

A to všechno si možná připomínáme zbytečně, pokud neumíme číst mezi řádky. Vydavatel značky Bethesda nám to ale, zdá se, servíruje na stříbrném podnose. Po stížnosti jednoho z uživatelů Twitteru na neakurátní zpodobnění obalu RAGE 2 zareagovala sama Bethseda a přišla se sérií obrázků různých výdobytků civilizace ozdobených totožnou barvou jako uživatelem “opravený” obal. Námětem některých čerstvějších jsou také různě zohavení a pestrobarevní bandité. Obrázky často odkazují na číselnou kombinaci 5-14, to by mohlo znamenat, že se podrobnějších informací dočkáme už zítra, v pondělí 14. května.

Tak (doufejme) na viděnou v nehostinné pustině.

POPÁTÉ I SE SINGLEM

Co týden dal: Protržení hráze spekulací
i Zdroj: Hrej.cz

Dobré zprávy přinesli poslové z EA, připravované pokračování série Battlefield se dle jejich tvrzení vyhne alespoň některým nešťastným rozhodnutím největšího konkurenta, značky Call of Duty. Ta se s letošním pokračováním Black Ops IIII vydává trochu jiným směrem a dle všech informací posílá nadobro k ledu singleplayerovou kampaň. Zároveň nastupuje na módní vlnu Battle Royale a zřejmě to letos bude jiné “céódéčko” než na které jsme zvyklí. Přímý konkurent Battlefield V tak má šanci bolestivě zaskórovat.

A příběhová kampaň může i v dnešní době notně zamíchat kartami. Vždyť v té záplavě čistě multiplayerových stříleček by hráč ze staré školy pořádný singl pohledal. Otázkou je, jakým směrem se tentokrát vývojáři vydají. Poslední experiment s kratšími exkurzemi do života jednotlivých příslušníků ozbrojených jednotek prvoválečných bitev byl sice nadějný a prolog i téměř neskutečně atmosferický, výsledná koláž nezajímavých misí ale nakonec spíše vyzněla do prázdna.

Dlouhou dobu vrtaly hráčům usínajícího multiplayeru Battlefield 1 záhadné zamčené dveře na DLC mapě Fort De Vaux. Jejich tajemství ale parta snaživců konečně rozlouskla a odměnou jim byla věta “Never be the same”. Netrvalo dlouho, a zadání kýžené věty do adresního řádku prohlížeče odhalilo, že se nástupu do zbraně dočkáme už 23. května.

Budoucnost je zářivá. Co více dodat. I kdyby se nakonec všechny spekulace nepřeměnily ve skutečnost, byli bychom spokojeni s tím, co se na nás zatím řítí. Především se zdá, že opět budeme mít na co střílet. A tak to má být. Tak zase na přečtenou za týden a nezapomeňte, Hrejte s námi!

 


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama