CD Projekt Red vykázal prudký pokles v příjmech. Důvodem je PlayStation Store, kde stále chybí Cyberpunk
Cyberpunk 2077 Novinka CD Projekt Red vykázal prudký pokles v příjmech. Důvodem je PlayStation Store, kde stále chybí Cyberpunk

CD Projekt Red vykázal prudký pokles v příjmech. Důvodem je PlayStation Store, kde stále chybí Cyberpunk

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

1. 6. 2021 09:00

CD Projekt Red trápí jedna špatná zpráva za druhou. Cyberpunk 2077 stále chybí v nabídce obchodu PlayStation Store, studio navíc zhruba před měsícem přišlo o Konrada Tomaszkiewicze, který odešel kvůli nařčení z šikany na pracovišti. A ani po finanční stránce se společnosti zrovna dvakrát nedaří.

Reklama
Reklama

  • Čistý zisk za první čtvrtletí oproti minulému roku klesl o 64,7 %
  • Společnost přichází o příjmy z prodejů v obchodě PlayStation Store
  • Pro podporu zájmu ze strany hráčů chystá bezplatný obsah
  • Od roku 2022 začne produkce nových vysokorozpočtových projektů

Společnost totiž v posledním reportu uvedla, že se čisté zisky za první čtvrtletí oproti minulému roku propadly o více než polovinu, konkrétně o 64,7 %. Sice neuvedla přesné počty prodaných kopií, nutno ale dodat, že Cyberpunk 2077 figuroval v 60 % všech prodejů.

Čistý profit tak odpovídá částce 32,5 milionu zlotých, což ani zdaleka neodpovídá očekávaným číslům, k nimž se společnost propočítala na základě svých analýz. Podle agentury Reuters, která s informací přišla, původní odhady naznačovaly, že půjde zhruba o 80 milionů. Důvodem poklesu jsou nemalé výdaje vynaložené na opravu hry, která se na trh dostala ve špatném technickém stavu, do čísel se samozřejmě propisuje také absence v obchodě PlayStation Store, na což ostatně poukázal i CD Projekt ve svém prohlášení. 

Společnost tedy musí situaci aktivně řešit. V první řadě jde přímo o Cyberpunk 2077. CD Projekt potvrdil, že se ve hře ve druhé polovině letošního roku objeví bezplatný obsah (zpráva od Reuters výslovně zmiňuje next-gen verze), cílem je podpořit zájem ze strany hráčů a tím i budoucí prodeje. To samé platí i pro třetího Zaklínače, který má evidentně i nadále velký prodejní potenciál.

CD Projekt se navíc od příštího roku chce pustit do paralelního vývoje dalších vysokorozpočtových projektů. V této souvislosti je ochoten navázat spolupráci s externími týmy, společnost je údajně zároveň otevřena zajímavým akvizicím, které by napomohly urychlit produkci dalších her.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz