Speciální chatařský hPod #806 vyjde během víkendu. Omlouváme se za komplikace.
Bethesda se MS vyplatí i bez her na PS5
Hrej.cz Novinka

Bethesda se MS vyplatí i bez her na PS5

Radek Raudenský

Radek Raudenský

19. 10. 2020 09:30 1
Reklama
Reklama

Zpráva o koupi společnosti ZeniMax Microsoftem stále budí mezi hráči velké otázky. Ještě aby ne, Bethesda a další studia v brzké době velké vydání nechystají a tak je otázka exkluzivity titulů stále daleko před námi. Jak ale tvrdí Phil Spencer, Microsoft nutně nemusí hry vydávat i na PlayStation.

Častým argumentem hráčů bylo to, že by se akvizice při exkluzivním vydávání zkrátka nevyplatila. To ale Phil Spencer vyvrátil. V rozhovoru na otázku, jestli se náklady za Bethesdu vrátí i v situaci, kdy se Elder Scrolls 6 nebude prodávat na PlayStationu, odpověděl „Ano“.

Následně ale situaci rozvedl. „Tahle dohoda se neudělala kvůli tomu, abychom tyto hry vzali od jiné hráčské základny. Nikde v té dokumentaci nebylo „Jak zabráníme ostatním hráčům v tom, aby hráli tyto hry?“ Chceme, aby tyto hry hrálo více hráčů. Ale modelově řeknu – odpovídám přímo na vaší otázku – že když se zamyslím nad tím, kde budou lidi hrát a počet zařízení, které máme – xCloud, PC, Game Pass a konzole – tak aby nám ta dohoda vyšla, nemusíme tyto hry vydávat na jiné platformy než ty, které podporujeme.“

Je těžké si asi představit, že bychom hry jako Elder Scrolls 6 nebo další Fallout neviděli na PlayStationu, i když Spencer tuto variantu nevylučuje. Je ale také možná jiná situace – zatímco na PlayStationu by tyto  hry vyšly s plnou cenou, Microsoft by hry umístil i do služby Xbox Game Pass. Pak bude asi velmi těžké se rozhodnout.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz