Bethesda konečně představuje Starfield. Hra ukazuje obrovské ambice, hráči mohou plnit příběh, stavět báze i vlastní lodě
i Zdroj: Bethesda
Novinka Bethesda konečně představuje Starfield. Hra ukazuje obrovské ambice, hráči mohou plnit příběh, stavět báze i vlastní lodě

Bethesda konečně představuje Starfield. Hra ukazuje obrovské ambice, hráči mohou plnit příběh, stavět báze i vlastní lodě

Radek Raudenský

Radek Raudenský

12. 6. 2022 21:06 2

Historický okamžik konečně nastal. Po letech lákání a několika CGI trailerech se na Xbox & Microsoft konferenci objevil Todd Howard, ředitel Bethesdy, s jediným úkolem – představit nám jeden z nejočekávanějších titulů současnosti. A konečně k tomu došlo.

Reklama
Reklama

  • Xbox & Bethesda Games Showcase byla ukončena komplexní ukázkou Starfieldu
  • Todd Howard ukázal soubojový systém, příběh, stavbu bází i lodí

Jedno je jasné, Starfield je opravdu hodně ambiciózní. Představení, které trvalo 15 minut, ukázalo záběry snad z celé hry. Nejdříve jsme se podívali na dobývání pirátské základny, díky čemuž se také představila poměrně detailní grafika. Souboj s piráty ukázal výběr z několika zbraní, RPG prvky i různé vybavení, kterým naše postava disponuje. 

Hlavního hrdinu si můžeme sestavit zcela dle našich představ, Bethesda slibuje nejpokročilejší tvorbu v historii tohoto studia, přičemž si můžeme přizpůsobit snad každý aspekt našeho vesmírného průzkumníka. Došlo i na nastínění příběhu, naším úkolem bude hledat artefakty po celém vesmíru, avšak Howard tvrdí, že celý příběh budeme tvořit my sami.

Kromě toho si ve Starfieldu budeme stavět vlastní báze na různých planetách, které se skládají z různých modulů. K tomu se pojí i velmi komplexní tvorba naší vesmírné lodi, kterou si taktéž můžeme vytvořit zcela podle našich představ. Všechny připojené části budou mít vliv na ovládání a chování lodi, součástí jsou motory, štíty či zbraně. Následovala i ukázka působivého souboje s dalšími vesmírnými plavidly. Na konec prezentace nám Howard potvrdil, že hra bude masivní a svět nabídne několik stovek planetárních soustav, tedy více než 1000 planet. Na všechny můžeme přistát a prozkoumat je. Prozatím vypadá Starfield opravdu dobře a můžeme jen doufat, že se Bethesdě podaří ambice naplnit. Datum vydání je stanoveno na příští rok.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz