Battlefield sází na pokročilou destrukci
Další Battlefield sice ještě nebyl oficiálně představen, společnost Electronic Arts nicméně naznačila, že s ním máme počítat ještě během letošního roku. Více informací se podle všeho objeví na jaře, už nyní ale prosakují zajímavé zprávy, které naznačují, jak bude pokračování oblíbené značky vypadat.
Tom Henderson patří mezi osvědčené zdroje, v případě chystaného Battlefieldu přichází informace především od něj. V novém videu prozradil další zajímavé detaily. Mluvil například o destrukci prostředí. Ta je již nějakou dobu nepostradatelným prvkem, v případě dalšího dílu ale autoři chtějí posunout její zpracování na další úroveň.
Podle Hendersona bude totiž možné zničit úplně každou budovu, která se na dané mapě nachází, včetně těch, které jsou spojeny s konkrétním úkolem. O zajímavou podívanou se zřejmě postarají výškové budovy, jejichž pád ovlivní způsob a míra poškození.
Z nedávných informací vyšlo najevo, že se vývojáři soustředili na tvorbu battle royale režimu, přičemž ale nebylo jasné, zda se dostane do finální hry. Henderson nově naznačuje, že by jistá část hry měla být volně přístupná, čímž chce EA patrně zareagovat na konkurenční Call of Duty: Warzone. Free to play část by se tedy mohla profilovat jako battle royale.
Vrátit by se měly také čtyřčlenné týmy, kde najdou své uplatnění klasické třídy (Assault, Engineer, Support, Recon). Z dalších informací stojí za zmínku podpora cross-play hraní napříč všemi dostupnými platformami, což zahrnuje i konzole minulé generace, na nichž nový Battlefield taktéž vyjde.