angry-birds-slavi-pul-miliardy-stazeni
Hrej.cz Novinka

Angry Birds slaví půl miliardy stažení

Erik Omar
Erik Omar
3. 11. 2011 13:16 Sdílej:
Reklama
Reklama

„Ptáci versus prasata?“, i tak by mohl znít návrh konceptu pro novou hru nějakého vývojáře v libovolné velké firmě typu EA nebo Activision. Nikdo by návrhu pravděpodobně nevěnoval velkou pozornost, maximálně by se mu vysmál. Společnost Rovio však na ptáky vsadila a dočkala se nebývalého úspěchu. Jejich hříčka Angry Birds je celosvětovým fenoménem, bez kterého se prakticky neobejde žádný mobil. Naštvaní ptáčci se dokonce objevují i v reklamách mobilních operátorů a v podstatě jsou již proláklejší než Pokemoni.

Proto se vlastně ani nemůžeme divit jejich nejčerstvějšímu úspěchu, a sice překonání hranice 500 miliónů stažení. „Je to víc, než kdy kterákoliv hra měla,“ pochlubil se šéf marketingu ve společnosti Rovio Peter Vesterback.

Hříčka Angry Birds se od roku 2009, kdy byla vydána, neustále drží na žebříčku nejprodávanějších aplikací App Storu. Bylo v ní odehráno přes 200 000 let a denně je odehráno přes 300 miliónů minut. Dalšími úspěchy se chlubí následující video.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz