alan-wake-nebyl-na-e3-spatne-znameni
Hrej.cz Novinka

Alan Wake nebyl na E3. Špatně znamení?

jan-horcik
Jan Horčík
21. 7. 2008 08:48 5 Sdílej:
Reklama
Reklama

Už dlouhá léta vyvíjený psyhologický akční thriller Alan Wake od severských Remedy se letos opět nedostavil na E3, už podruhé za sebou. Jenže u hry takovýchto rozměrů a hypu se spíš všimnete, že chybí, než kdyby na E3 skutečně byla. Možná je to jen záludná taktika Microsoftu jak dělat svému titulu reklamu. Anebo se možná chtěl MS jednoduše zaměřit především na tituly, které vyjdou letošní rok. A další esa si zatím nechává schovaná v rukávu. Skutečnost, že AW letos nevyjde, jsme se dozvěděli v polovině května. Díky absenci jakýchkoliv nových informací se dokonce objevily informace o tom, že by hra mohla být zrušena, ale vzhledem k obrovským proinvestovaným prostředkům je tohle ta nejméně pravděpodobná varianta. Také Remedy potvrzují, že na vývoji se stále pracuje.

Jen to jen čiročirá spekulace, ale víme, že na E3 se za neprodyšně zavřenými dveřmi ve speciální lóži Sony předváděl Heavy Rain. A že vyjma herních novinářů se na předváděku dostali jen pečlivě vybraní lidé z velkých tiskovin, rádií a snad i od filmu. A že nic, ale absolutně nic - dokonce ani slovíčko, se z předváděčky nesmí dostat ven. Všichni, kdo se předváděčky zůčastnili, museli podepsat NDA. Přesto se už dostalo ven jednoduše to, že šlo o naprosto úžasné demo, a že ti kdo si oblíbili Project Fahrenheit budou hru milovat. A že nejspíš půjde o výjimečně filmový, emocionální zážitek. Takže, zpátky k té spekulaci - obě hry, Heavy Rain i Alan Wake, jsou žánrově velmi spřízněné, jsou už ve vývoji dost dlouho a dost možná se mají stát hlavními taháky jednotlivých platforem pro rok 2009. Že by se tedy MS zalekl konkurence a nechává v Remedy své ovoce ještě chvíli dozrát?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz