Age of Empires IV se daří skvěle, o víkendu hra dosáhla peaku přes 70 tisíc aktivních hráčů
Age of Empires IV Novinka Age of Empires IV se daří skvěle, o víkendu hra dosáhla peaku přes 70 tisíc aktivních hráčů

Age of Empires IV se daří skvěle, o víkendu hra dosáhla peaku přes 70 tisíc aktivních hráčů

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

1. 11. 2021 11:31

Realtime strategie zřejmě ještě nepatří do starého železa. Dokazuje to zájem o čtvrtý díl legendární série Age of Empires. Ten oficiálně vyšel ve čtvrtek a velmi brzy ukázal, že šlo o trefu do černého. Drží se na vrcholu žebříčku nejprodávanějších her na Steamu a o víkendu se do něj v jeden moment pustilo téměř 74 tisíc hráčů.

Reklama
Reklama

  • Age of Empires IV o víkendu dosáhlo peaku téměř 74 tisíc aktivních hráčů na Steamu
  • Hra se také drží na špici žebříčku prodejů

V naší recenzi jsme Age of Empires IV udělili osmičku a zhruba kolem 80 se pohybují i agregovaná hodnocení z celého světa, alespoň dle dat Metacritic. Na Steamu si hra zatím nese hodnocení “Velmi kladné”, ze zhruba 5500 recenzí je jich 83 % pozitivních. Z tohoto hlediska jde tedy o povedenou záležitost.

Jedná se tak o nejpopulárnější nový titul, i když se z hlediska aktivních hráčů v tento moment nevejde do první patnáctky žebříčku SteamDB. V oficiálním žebříčku nejprodávanějších titulů ale drží první příčku, navíc s podporou remasteru druhého dílu, který obsazuje třetí místo. Age of Empires IV se tedy prodává lépe než Forza Horizon 5, New World nebo masivně zlevněný Shadow of the Tomb Raider.

K tomu je nutné přičíst, že jde o titul od Microsoftu, důležitá část hráčů tedy hraje i skrze obchod Windows a předplatné Game Pass. Lze tedy předpokládat, že jsou výsledná čísla podstatně vyšší.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz