Hrej.cz Harold Halibut Novinka

Harold Halibut stojí na pomezí stop-motion filmu a videohry

jakub-stepanek
Jakub Štěpánek
8. 4. 2021 12:28 Sdílej:

Modelína má své místo i ve světě videoher. Pro šikovné výtvarníky může posloužit jako silný vizuální základ, uplácané postavičky pak už stačí jen správně rozpohybovat. Vzpomenout můžeme na The Neverhood nebo Armikrog. Podobnou cestou jde i Harold Halibut.

Reklama
Reklama

  • Ručně vyrobené scény tvůrci skenují do Unity
  • Hra v roce 2017 neuspěla na Kickstarteru, to ale studio neodradilo
  • Autoři zatím neprozradili datum vydání

Plastelínová adventura sleduje příběh posádky vesmírné lodi o velkosti města, která v období studené války opustila planetu Zemi, aby si k životu našla příhodnější místo. Kocábka ale bohužel na jedné z planet uvízla v oceánu. Podaří se někdy odletět? O tom někteří členové výpravy pochybují.

Hlavním protagonistou je Harold, mladý laboratorní asistent spolupracující s doktorkou Jeanne Mareaux. Zatímco většina posádky už vzdala naděje na život na lepším místě, Harold stále pevně věří, že se jim podaří odpíchnout ze dna oceánu a odletět vstříc lepším zítřkům.

Autoři dodávají, že projekt balancuje na pomezí stop-motion filmu a hry. Je jasné, že mají s produkcí plné ruce práce, a to doslova. Každá scéna je nejprve vytvořena ručně, načež je teprve naskenována do editoru Unity, teprve tam postavičky oživnou pod dohledem zkušených animátorů.

Tvůrci si dali práci i s výrobou miniaturních rekvizit, ručně vytvořili například příbory, talíře, nábytek nebo ošacení. Jak celý proces tvorby probíhá, naznačuje krátké video.

Hra se už v roce 2017 objevila v kampani na Kickstarteru, Slow Bros. si tehdy řekli o necelých 180 tisíc dolarů. Podařilo se jim ale vybrat pouze zhruba třetinu požadované částky. To je ale evidentně nezastavilo v další práci, nyní se zdá, že se produkce pomalu blíží do finále. Datum vydání však autoři zatím neprozradili.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz