Hrej.cz Fall Guys: Ultimate Knockout Novinka

Mediatonic omylem, velmi bizarním způsobem, sdíleli zdrojový kód Fall Guys

tadeas-pepr
Tadeáš Pepř
14. 5. 2021 19:27 Sdílej:

Studiu Mediatonic, autorům úspěšného multiplayerového titulu Fall Guys, se povedla poměrně bolestná minela. V rámci nejnovější aktualizace hry na Steamu totiž omylem zveřejnilo zdrojový kód hry. Navíc byl ukrytý v úsměvně nazvaných složkách.

Reklama
Reklama

  • Autoři Fall Guys omylem zveřejnili zdrojový kód
  • Stalo se tak v rámci aktualizace
  • Data už dostupná nejsou, zcela jistě je ale někdo stáhl
  • Výsledkem může být třeba zjednodušený vývoj cheatů

Web SteamDB, který sleduje změny v databázích Steamu, evidoval u nové aktualizace Fall Guys několik velmi zajímavých zápisů. Především do souborů přibyl adresář složek nazvaný BackUpThisFolder_ButDontShipItWithYourGame. V překladu tedy doslova ZálohujTuhleSložku_AleNevydávejJíSeSvojíHrou. Ten obsahuje několik podsložek určených pro různé systémové mutace hry (pro Windows, Mac a tak podobně).

Zdroj: Nintendo Life
Zdroj: Nintendo Life

Ve složkách je ukrytý zdrojový kód hry. To je samozřejmě problém, kutilům se totiž do ruky dostává výrazně jednodušší možnost, jak vyvíjet hacky a konkurence může doslova nahlédnout pod pokličku vývoje hry. Autoři sice data z databází okamžitě odstranili, je ale vysoce pravděpodobné, že je někdo stihl stáhnout a můžou se dále šířit. Na případ totiž upozornili uživatelé Twitteru i webové magazíny.

Pokud tedy v dalších dnech a týdnech začnete ve Fall Guys potkávat větší množství podvodníků, můžete se domnívat proč.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz