Hrej.cz Call of Duty: Warzone Novinka

Activision popírá spekulace o vyhazovech autorů Crashe, potvrdilo se ale, že pracují na Call of Duty

tadeas-pepr
Tadeáš Pepř
3. 5. 2021 16:05 Sdílej:

Společnost Activision oficiálně popřela, že by došlo k propouštění zaměstnanců ze studia Toys 4 Bob, které stojí za sériemi Crash Bandicoot a Spyro. Z korespondence na Twitteru totiž vyplývalo, že v týmu došlo k masivnímu odlivu pracovní síly. Zřejmě ale šlo jen o nedorozumění. Studia na druhou stranu potvrzují, že i Toys 4 Bob plně soustředí své síly na vývoj Call of Duty.

Reklama
Reklama

  • Zprávy o hromadných vyhazovech v Toys 4 Bob byly prý mylné
  • Studio nyní pracuje na Call of Duty: Warzone
  • Na značce Call of Duty se tak podílí úplně všechna studia Activisionu
  • V souvislosti s informacemi o problémech s vývojem letošního dílu to dává smysl

Původním zdrojem spekulací o možných personálních změnách v týmu, který se loni blýskl povedeným Crash Bandicoot 4: It’s About Time, byl příspěvek jednoho z bývalých členů studia. Ten na Twitteru sdílel příspěvek, ve kterém Toys 4 Bob potvrdili, že pomáhají studiu Raven Software s vývojem Call of Duty: Warzone. Tam oznámení označil za “konec éry” a později naznačil, že studio opustili všichni autoři, které dříve nazýval kolegy a spolupracoval s nimi na projektech. Activision ale toto tvrzení označuje za zavádějící a vyvozené závěry za nepřesné.

Zprávy o asistenci Toys 4 Bob nicméně potvrzují množící se spekulace o tom, že je letošní pokračování Call of Duty ve velkých problémech. Pravděpodobně druhoválečný díl s podtitulem Vanguard, který by mělo mít pod taktovkou studio Sledgehammer Games se dle dostupných informací autorům bortil pod rukama. V projektu tak zřejmě muselo dojít k restrukturalizaci, Sledgehammer Games byli odsunuti na vedlejší kolej, vývoje se chopilo jiné studio  a Toys 4 Bob zastoupili kolegy při práci na obsahu nové sezóny Warzone. 

Fanoušci to často považují za obrovské plýtvání talentem a smutný osud sympatického týmu. Zajímavostí je, že se na značce Call of Duty nyní podílí absolutně všechny studia, která Activision vlastní. Ať už jde o podporu vývoje, infrastruktury, cyklický vývoj hlavních dílů nebo tvorbu mobilních spin-offů. 

Dočkáme se někdy dalšího dílu Spyra nebo Crashe Bandicoota? To je ve hvězdách. V současnosti ale tyto série rozhodně nejsou prioritou.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz