Battlefield 2042 odhaluje hardwarovou náročnost a data konání technických testů
Battlefield 2042 Novinka Battlefield 2042 odhaluje hardwarovou náročnost a data konání technických testů

Battlefield 2042 odhaluje hardwarovou náročnost a data konání technických testů

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

4. 8. 2021 08:00

Původně na červenec plánované odstartování technického testu Battlefieldu 2042 se po odkladu před několika týdny posunulo na tento měsíc. V plánu je celkem šest uzavřených testů, z nichž první si vybraní jedinci vyzkouší již v polovině příštího týdne. Plně otevřená beta bude následovat v září.

Reklama
Reklama

  • EA odhalují hardwarovou náročnost testovací verze Battlefieldu 2042
  • Šestice kratších testů proběhne již koncem příštího týdne
  • Limit pozvaných hráčů se bude pohybovat v nižších jednotkách tisíců

První z plánované šestice uzavřených testů bude odstartován příští čtvrtek, 12 srpna. Zbylá pětice, která bude průběžně následovat, se rozprostře do navazujícího třídenního okna, jehož hranici utvoří neděle 15. srpna. Electronic Arts v rámci oznámení uvedlo, že pět ze šesti testů nabídne hráčům přístup do akce na tři hodiny, zatímco jeden, nejspíše ten poslední po dobu devíti hodin.

Nutnými podmínkami pro dosažení alespoň minimální šance na účasti je dokončení registrace na stránkách EA Playtesting a vlastnění jedné z platforem: PC, Xbox Series nebo PlayStation 5. Pouze zde a za těchto podmínek dostane pár tisíc šťastlivců, kteří obdrží emailem pozvánku, příležitost hru na několik málo hodin vyzkoušet. Jak už bylo totiž před časem potvrzeno, konzole současné generace a PC nenabídnou technickou paritu s předchozí generací konzolí.

Kromě odlišného počtu hráčů a grafického zpracování se nesourodost verzí projeví i absencí multiplayeru mezi oběma generacemi konzolí, a naopak přítomností dvou separátních multiplayerů mezi zařízeními téže generace – tedy PC, PS5 a Xbox Series na jedné straně a PS4 a Xbox One na straně druhé. Právě stabilita vzájemného propojení dílčích platforem z první skupiny má být jedním z hlavních cílů testů.

Battlefield 2042 odhaluje hardwarovou náročnost a data konání technických testů

Hrajete-li na PC, nebo tak alespoň plánujete pro nadcházející test, dozajista vás zajímá i technická náročnost. I o tu se EA podělili, přičemž nejspíše se shodneme, že ve světle vizuálu, který hra stačila předvést, nejde o nic drastického. Na druhou stranu je ale třeba pamatovat, že níže uvedené údaje odráží pouze technickou náročnost testovací verze. Ta plná se tak může lišit. 

Minimální nároky
OS: 64-bit Windows 10
Procesor: AMD FX-8350 nebo Intel Core i5 6600K
RAM: 8 GB
Grafická paměť:  4 GB
Grafická karta: AMD Radeon RX 560 nebo Nvidia GeForce GTX 1050 Ti
DirectX: 12
Internetové připojení: 512 KB/s nebo rychlejší

Doporučené nároky
OS: 64-bit Windows 10
Procesor: AMD Ryzen 5 3600 nebo Intel Core i7 4790
RAM: 16 GB
Grafická paměť:  8 GB
Grafická paměť: AMD Radeon RX 5600 XT nebo Nvidia GeForce RTX 2060
DirectX: 12

Battlefield 2042 vychází 22. října na konzolích Xbox One, Xbox Series, PlayStation 4|5 a PC. 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz