Back 4 Blood Článek Dojmy z hraní betaverze Back 4 Blood - zpátky do roku 2009

Dojmy z hraní betaverze Back 4 Blood - zpátky do roku 2009

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

9. 8. 2021 18:30

Seznam kapitol

1. PO LETECH 2. JE TO V KARTÁCH 3. TI SILNĚJŠÍ

Left 4 Dead se vrací... tedy alespoň jeho formule v duchovním pokračování Back 4 Blood. Jak se nám líbila betaverze?

Reklama
Reklama

Je velká škoda, že se studio Valve stále statečně drží svého osvědčeného pravidla “dvakrát a dost”. Ne snad že bych nějak moc toužil po novém Half-Life, třetím Portalu, Team Fortress nebo nedejbože další DOTA. Na to tady máme jiné harcovníky. Mně byla vždycky nejbližší ta trochu upozaděná, i když stále velmi populární série s hordami zombíků v hlavní roli. 

Left 4 Dead je prostě fantastická záležitost. Perfektní mix survival akce a kooperativní řežby, ve druhém díle pak dotažený k dokonalosti PvP systémem Versus, který byl tak brutálně návykový, že mi svého času úplně usmažil základní desku notebooku. Vzhledem k mému věku jsem žádnou pořádnou LAN party (tak jak je znám z vyprávění) nezažil, právě s Left 4 Dead 2 jsem ale prožil chvíle, které se téhle představě zřejmě nejvíce blíží. 

Třetího dílu se ale nejspíš nikdy nedočkáme. A pro takové potřeby je tu Back 4 Blood.

ZPÁTKY PRO KREV

Back 4 Blood toho má s Left 4 Dead společného asi tak moc, jak jen to v rámci dvou her, které se nejmenují stejně (respektive nezapadají do stejné série), jde. Za vývojem stojí studio Turtle Rock, které stejně jako hordy nepřátel vstalo z mrtvých na přelomu první a druhé dekády tohoto tisíciletí. Předtím v roce 2008 zaujalo hráče právě prvním dílem kooperativního střílení zombie s Left 4 Dead. O vývoj dvojky už se postaralo přímo Valve, původní tým prošel malým znovuzrozením, naštěstí pod stejným jménem. V roce 2015 se autoři pokusili přihlásit se zajímavým a povedeným, ale rychle umírajícím titulem Evolve.

Turtle Rock se tedy s Back 4 Blood do téže kooperativní řeky plné příšer pokouší vstoupit už potřetí. A od prvních vteřin je jejich rukopis naprosto jasně patrný. Otevřená beta se s hráči nijak nemaže a rovnou vás vrhne do základního kempu, kde se můžete seznámit s ovládáním a herními koncepty. Rovnou se můžete vydat na střelnici a osahat si širokou paletu zbraní, případně u obchodníka sestavit základní balíček karet (o těch později) a vrhnout se do akce. Jdeme na to?

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz