Zahrál jsem si The Lord of the Rings: Gollum. Dojem na mě bohužel neudělal
i Zdroj: Tisková zpráva / Daedelic Entertainment
Preview The Lord of the Rings: Gollum Článek Zahrál jsem si The Lord of the Rings: Gollum. Dojem na mě bohužel neudělal

Zahrál jsem si The Lord of the Rings: Gollum. Dojem na mě bohužel neudělal

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

23. 3. 2023 16:00

Seznam kapitol

1. HAMBURSKÝ DENÍČEK 2. S ŘEKOU O ZÁVOD

Při návštěvě hamburských kanceláří studia Daedalic Entertainment jsem dostal možnost vyzkoušet chystaný titul s ikonickým Glumem v hlavní roli. Jak zatím působí?

Reklama

Německé studio Daedalic Entertainment v začátcích svého fungování výborně vyšláplo svými příběhovými adventurami a postupem let se vyprofilovalo také jako schopný vydavatelský dům, který dává příležitost talentovaným evropským týmům. Tituly jako Edna & Harvey, Deponia nebo The Pillars of the Earth sice přilákaly fanoušky a sbíraly i celkem pozitivní hodnocení, úplnou díru do světa ale také nikdy neudělaly. Daedalic tedy i po letech stále čekají na vyloženě zlomový úspěch.

Tím mohl a měl být The Lord of the Rings: Gollum. Stealthová příběhová akce založená na extrémně hodnotné značce, kterou v současnosti dojí celá řada (nejen herních) studií na všech polích zábavy. Do karet mu hraje i použití nejmodernějších technologií a zástup silného vydavatele v podobě Naconu. Jenže první trailery hráče úplně nepřesvědčily a postupně došlo k několika odkladům.

Při příležitosti návštěvy studií firmy v severoněmeckém Hamburku jsme dostali exkluzivní možnost vyzkoušet aktuální podobu hry pěkně naostro. A… inu, čtěte dál.

PUTOVNÍ ZÁLEŽITOST

K dispozici jsme měli dvě oddělené sekce z různých fázích příběhu. Jedna měla více demonstrovat základní hratelnostní prvky stealthu a pohybu po světě, ta druhá zase metody vyprávění a hádanek. V obou případech šlo o kapitolky tak trochu vytržené z vyprávění jako takového.

Souvisí s tím i velmi propracovaný design lokací, které na hráče dýchají hutnou atmosférou

Začněme tedy na pozitivní vlně. Co se autorům rozhodně upřít nedá je absolutní oddanost předloze. Při hraní nám na záda dýchal jeden z expertů na tolkienovský svět a tvůrci sami avizují, že opravdu pedantsky dbají na to, aby všechno dění na obrazovce odpovídalo knižní předloze, přičemž se poměrně ostře vymezují třeba proti nedávnému seriálu od Amazonu. Asi se sluší dodat, že rozhodně nepatřím k největším fanouškům značky, naopak mě Středozemě nechává úplně chladným. Vášeň Daedelic k dokonalému zpracování světa je ale až nakažlivá.

Ostatně je to bohužel jedna z mála věcí, o které se zatím můžou stoprocentně opřít. Souvisí s tím i velmi propracovaný design lokací, které na hráče dýchají hutnou atmosférou a jsou nacpané předměty odkazujícími na historii univerza. Samotný příběh z útržků také působí minimálně zajímavě a vyhýbá se běžným, hodně opotřebovaným klišé. Asi můžu naznačit, že se dvojcharakter Gluma/Sméagola v příběhu při putování do Mordoru potácí z jedné prekérky do druhé a neustále mu škodí ta či ona strana konfliktu. 

Zahrál jsem si The Lord of the Rings: Gollum. Dojem na mě bohužel neudělal
i Zdroj: Tisková zpráva / Daedalic Entertainment

Jsem si jistý, že pro hardcore fanoušky světa Pána prstenů půjde minimálně z tohoto hlediska o velmi atraktivní záležitost plnou pomrknutí a citlivě zpracovaných detailů. Hra také zatím slibuje solidní výpravnost a pestrou nabídku více či méně známých regionů světa, což potěší virtuální cestovatele.

První
Poslední
Reklama
Reklama

Související články

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama