Vývojáři Yakuza: Like a Dragon potvrzují přípravu pokračování a restrukturalizaci studia
i Zdroj: Hrej.cz
Yakuza: Like a Dragon Novinka Vývojáři Yakuza: Like a Dragon potvrzují přípravu pokračování a restrukturalizaci studia

Vývojáři Yakuza: Like a Dragon potvrzují přípravu pokračování a restrukturalizaci studia

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

10. 10. 2021 08:05

Herní studio Ryu Ga Gotoku (RGG), do jehož repertoáru se řadí Yakuza nebo Judgment, oznamuje vývoj nástupce loňského Yakuza: Like a Dragon. S aktivním přesunem k novému projektu dochází uvnitř japonského týmu také ke změně pracovních míst. Dosavadní ředitel studia RGG i tvůrce série Yakuza hlásí odchod, čímž nechávají odkaz slavné série plně v rukou vydavatele Sega.

Reklama

  • Studio stojící za herní Yakuzou se loučí s tvůrcem série a ředitelem týmu
  • V kolektivní fotografii znázorňuje nové složení vedení

První náznak, jenž by naznačoval, že se otec série Yakuza může uchylovat k odchodu od zbytku studia i vydavatele, zazněl v letošním srpnu od agentury Bloomberg. Zástupci tamní redakce na základě vlastních podkladů a zdrojů uvedli, že by se Tošihiro Nagoši měl po 32 letech, které strávil se Segou, rozhodnout o přestup k čínské společnosti NetEase. 

Tošihiro Nagoši
i Zdroj: Hrej.cz
Tošihiro Nagoši

Toho času, kdy byla zpráva Bloombergu uveřejněna, měla být dohoda o přestupu téměř stvrzena, přičemž bylo tvrzeno, že by se Nagoši měl na novém pracovišti chopit vedení vlastního týmu, sloužícího k vývoji her. Jako účel získání jednoho z předních jmen japonského videoherního průmyslu měla být z pohledu NetEase především aktivní snaha expandovat do zbytku světa v konkurenci rostoucího Tencentu. Skutečnost, zda se Nagoši ke zmíněnému NetEase opravdu připojí, či ne, ani přes jeho odchod potvrzena nebyla. 

Pokud jde o druhou loučící se personu – Dajsukeho Sata – ten se po devítiletém korigování RGG ubírá vlastní, odlišnou cestou. Křeslo, které po něm zůstává, zaplní Masajoši Jokojama, jenž mimo jiné přebírá i Satovu roli výkonného producenta. Jde-li pak o vlastní dohled nad Yakuzou, tvořící hlavní tvorbu týmu, zde post legendárního tvůrce série nahrazuje dvojice vývojářů, mezi nimiž se dělí dohled nad celkovou režií a produkcí.

Celková restrukturalizace studia slavícího letos 10 let byla vývojáři shrnuta i kolektivní fotografií s klíčovými členy. Nového ředitele naleznete ve středu skupiny, zatímco jeho dva hlavní spolupracovníky po jeho bocích.

Vývojáři Yakuza: Like a Dragon potvrzují přípravu pokračování a restrukturalizaci studia
i Zdroj: Hrej.cz

Jak už z předchozí textu vyplývá, průběhem měnění pracovních pozic došlo i na potvrzení příběhového pokračování pro Yakuza: Like a Dragon. Zdali bude i druhá kapitola Ičibana Kasugiho doplněna vlastním, unikátním podtitulem, nebo obdrží jen přidanou číslovku nebylo oznámeno. Vzhledem ke staršímu vyjádření, hovořícím o udržení Yakuzy v představené linii RPG prvků a tahových soubojů, je ale asi radno očekávat, že se ani další díl nevymaní ze střihu sedmého dílu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz