Tvůrci Nioh představili Rise of the Ronin. Hráče postaví do role samuraje během konce šógunátu
i Zdroj: Sony / Koei Tecmo
Novinka Tvůrci Nioh představili Rise of the Ronin. Hráče postaví do role samuraje během konce šógunátu

Tvůrci Nioh představili Rise of the Ronin. Hráče postaví do role samuraje během konce šógunátu

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

14. 9. 2022 08:22

Studio Team Ninja během včerejšího streamu PlayStation State of Play v rámci Tokyo Game Show oznámilo nový titul Rise of the Ronin. Ten hráče zavede do druhé poloviny 19. století v Japonsku, kdy docházelo ke krvavé modernizaci společnosti. Jako svobodný rónin tak sehraje důležitou roli v občanské válce o konec šógunátu.

Reklama

  • Autoři Nioh a Wo Long: Fallen Dynasty představují Rise of the Ronin
  • Exkluzivita pro PlayStation 5 v roce 2024 přinese samurajskou akci zasazenou do období Bakumacu

Trailer konkrétně ukazuje Japonsko v roce 1863. Toto období je charakteristické obrovskými změnami v tom, jak místní společnost fungovala. V takzvaném období Bakumacu plynula poslední léta šógunátu Tokugawa a Japonsko pomalu ukončovalo svou éru absolutní izolace od západu, s čímž skončilo i období Edo. Důležitou roli v těchto změnách sehrál americký komodor Matthew Perry. Následkem občanské války mezi stoupenci šógunátu a císařstvím byl modernizovaný stát. 

Právě tento konflikt autoři hry označují za jednu z nejtemnějších kapitol v dějinách Japonska a měl by zajistit zajímavý setting. Hra jako taková pak staví na dnes velmi moderním akrobatickém pohybu po světě. Hlavní hrdina bude kromě koně využívat střechy budov ve městě nebo létat na rozkládacím kluzáku. Zajímavé je samozřejmě využití dobově přelomové technologie - střelných zbraní. Kromě klasické katany tak nepřátele ohrozíte třeba puškou s bajonetem. V traileru najdeme i náznaky speciálních schopností.

Vydavatel Koei Tecmo slibuje také propracovaný příběh s řadou promyšlených postav, které by neměly být černobílé. 

Jak se dílo povede uvidíme během roku 2024 pouze na konzolích PlayStation 5.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz