Todd Howard se vyjádřil k exkluzivitě Starfieldu. S vývojem pomáhají inženýři z Microsoftu
i Zdroj: Bethesda / Starfield press kit
Starfield Novinka Todd Howard se vyjádřil k exkluzivitě Starfieldu. S vývojem pomáhají inženýři z Microsoftu

Todd Howard se vyjádřil k exkluzivitě Starfieldu. S vývojem pomáhají inženýři z Microsoftu

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

1. 12. 2022 08:30

Letošní rok byl na exkluzivity pro Xbox velice chudý, ale v tom příštím by se situace mohla trochu zlepšit. Třeba taková Bethesda by konečně měla odbavit Starfield. Mnozí hráči doufali, že “Skyrim ve vesmíru” nakonec dorazí i na PlayStation, to se ale nepotvrdilo. Todd Howard nyní vysvětluje, že hry od Bethesdy měly vždy blíže k platformám Microsoftu.

Reklama

  • Todd Howard připomněl, že hry od Bethesdy měly vždy blíže k Xboxu
  • Bethesda během vývoje Starfieldu využívá pomoci od inženýrů z divize Xbox

Todd Howard se k exkluzivitě Starfieldu vyjádřil v podcastu Lexe Friedmana. Odvolal se na předchozí hry z produkce Bethesdy, které také vycházely hlavně na Xboxu. “Je to exkluzivní - Xbox a PC. Mějte ale na paměti, že pro nás tahle exkluzivita není nic mimořádného, ačkoli jsme dělali také věci pro PlayStation. Na začátku jsme vyvíjeli pro PC, pak jsme se přesunuli k Xboxu, který se stal hlavní platformou. Morrowind byl v podstatě exkluzivní pro Xbox,” řekl a dodal, že to samé dlouho platilo také pro Oblivion. 

Howard následně zmínil, že v možnosti vyvíjet hry pouze pro Microsoft spatřuje velkou výhodu, jelikož autoři nemusí brát ohled na zbývající platformy. Navíc mohou využít pomoci šikovných inženýrů pracujících přímo pro divizi Xbox, aby náležitě vytěžili možnosti konzolí Xbox Series. 

Starfield měl původně vyjít 11. listopadu, došlo ale k odkladu na první polovinu příštího roku. Kdo ví, třeba se brzy dočkáme oznámení náhradního termínu.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz