Todd Howard a jeho kolegové ve videu vysvětlují, jak vzniká Starfield. Autoři si zakládají na realismu, chtějí vytvořit uvěřitelný svět
i Zdroj: Hrej.cz
Starfield Novinka Todd Howard a jeho kolegové ve videu vysvětlují, jak vzniká Starfield. Autoři si zakládají na realismu, chtějí vytvořit uvěřitelný svět

Todd Howard a jeho kolegové ve videu vysvětlují, jak vzniká Starfield. Autoři si zakládají na realismu, chtějí vytvořit uvěřitelný svět

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

1. 12. 2021 11:52

Bethesda nabídla další video, v němž se ohlíží do minulosti, ale zároveň nahlíží i do blízké budoucnosti, do které koncem příštího roku vlétne Starfield.

Reklama
Reklama

  • Todd Howard, Angela Browder a Matt Carofano prozrazují, v čem spočívá kouzlo her od Bethesdy
  • Při vývoji Starfieldu se klade velký důraz na realismus, uvěřitelnost světa

Ve videu promluvila ředitelka studia Angela Browder. Ve studiu podle ní pracují lidé, kteří na titulech od Bethesdy vyrůstali, což vnímá jako velkou výhodu. Všichni totiž tuší, v čem spočívá kouzlo těchto her, kde se skrývá jejich identita. Výtvarný ředitel Matt Carofano doplnil, že si hry často procházejí dvojím životem. Nejprve jde o výtvor vývojářů, ti položí jisté základy a odvypráví určitý příběh, pak se ale kormidla chopí kreativní hráči, kteří pokračují v tvorbě díky dostupným nástrojům. 

Todd Howard se následně přesunul ke Starfieldu. Když se v Bethesdě rozhodovali, čemu se krom série The Elder Scrolls budou dále věnovat, byl na řadě Fallout. To se tvůrcům splnilo, nyní patří mezi zavedené značky. Hned za ním bylo na seznamu sci-fi, které nyní reprezentuje právě Starfield. 

Oproti předchozí produkci se jedná o projekt, jenž stojí nohama na zemi, více odpovídá realitě. V týmu pracuje mnoho nadšenců do robotiky a moderních technologií, své poznatky nyní mohou využít při designování jednotlivých předmětů a dalších herních prvků. Ty by měly odpovídat zákonitostem našeho světa, měly působit uvěřitelným dojmem. V této částí videa jsou ukázány nákresy od výtvarníků, vidět je třeba detailně zpracované překladiště přepravních kontejnerů. Autoři se snažili zabrousit i do těch nejmenších detailů, ať už se jedná o jídlo, dětské hračky nebo pohádky, které dětem před spaním vypráví rodiče.

Starfield je exkluzivitou pro konzole Xbox Series, vyjde ale také na PC. Termín je stanoven na 11. listopadu příštího roku.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz