The Callisto Protocol představí až 11 druhů nepřátel, všechny souboje se odehrávají v uzavřených prostorech
i Zdroj: Krafton
The Callisto Protocol Novinka The Callisto Protocol představí až 11 druhů nepřátel, všechny souboje se odehrávají v uzavřených prostorech

The Callisto Protocol představí až 11 druhů nepřátel, všechny souboje se odehrávají v uzavřených prostorech

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

27. 6. 2022 09:00

Mezi nejočekávanější horory letošního roku bychom zcela určitě zařadili také The Callisto Protocol. Autoři před nedávnem konečně prolomili mlčení a hru blíže představili, další detaily přináší Glen Schofield.

Reklama

  • Glen Schofield odpověděl na 83 otázek ohledně chystané hororovky
  • Pilot Jacob Lee narazí na 11 různých druhů nepřátel
  • Hra vyjde 2. prosince

Ředitel studia Striking Distance se pořádně zapotil, v rozhovoru pro magazín Game Informer totiž odpověděl na celkem 83 rychlých otázek. Promluvil například o záporácích, hra by měla obsahovat 10 až 11 různých typů nepřátelských jednotek, které budou usilovat o život hlavní postavy. 

Z minulých rozhovorů vyšlo najevo, že se pilot Jacob Lee utká například s mutanty, které autoři představili jako biofágy. Od sebe budou odlišovat chováním, pohyby, velikostí, signifikantním prvkem jsou i slabiny, na které se Jacob může zaměřit a výrazně tak útočníka oslabit, třeba ustřelením některé z končetin. I tímto mechanismem se The Callisto Protocol podobá Dead Space.

Pokud jste se těšili na souboje ve vesmíru, v takovém případě budete zřejmě trochu zklamaní, Schofield totiž prozradil, že se až na drobné sekvence bude vše odehrávat ve vnitřních prostorech. Při soubojích se zkrátka od země neodlepíte. Zbylé otázky a odpovědi si můžete poslechnout v přiloženém videu.

The Callisto Protocol vyjde 2. prosince na PC a konzolích PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz