Starfield nabídne unikátní biomy i v rámci jednotlivých planet
i Zdroj: Xbox Game Studios / Bethesda
Starfield Novinka Starfield nabídne unikátní biomy i v rámci jednotlivých planet

Starfield nabídne unikátní biomy i v rámci jednotlivých planet

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

21. 12. 2022 11:02

Od Starfieldu se očekává mnohé, Bethesda ostatně naslibovala vskutku bohatou obsahovou nadílku. Todd Howard například zmínil, že se mohou hráči těšit zhruba na tisíc planet. A právě k nim se vztahuje poslední informace.

Reklama

  • Planety ve Starfieldu budou obsahovat několik různých biomů
  • S informací přišel italský twitterový účet Bethesdy

Autoři se nijak netají tím, že ve velké míře spoléhají na procedurálně generovaný obsah, což platí i pro samotné planety. Využití této technologie však nejde na úkor rozmanitosti.

Tomu nasvědčuje i příspěvek na Twitteru Bethesdy, konkrétně se jedná o italskou mutaci. Ta nabízí pozoruhodný obrázek zachycující průzkum jedné z planet. V komentáři je uvedeno, že bude každá obsahovat unikátní biomy, což napovídá, že se hráči mohou těšit na různá prostředí v rámci jedné jediné planety. “Fauna a flora budou odrážet její charakteristiky,” doplňuje popis obrázku.

V této souvislosti se nabízí vzpomínka na No Man's Sky, i v tomto případě tvůrci vsadili na systém procedurálního generování. A výsledek zprvu rozhodně nebyl tak ohromující, jak autoři zamýšleli. Snad tedy Starfield odstartuje lépe.

Reklama
Reklama

Související články

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google
Reklama
Reklama