Red Dead Redemption 2 dostává podporu technologie DLSS. Na čipech RTX pořádně nakopne framerate
Red Dead Redemption 2 Novinka Red Dead Redemption 2 dostává podporu technologie DLSS. Na čipech RTX pořádně nakopne framerate

Red Dead Redemption 2 dostává podporu technologie DLSS. Na čipech RTX pořádně nakopne framerate

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

14. 7. 2021 13:44 1

Podpora technologie Nvidia DLSS konečně dorazila i do westernového spektáklu Red Dead Redemption 2. Novinka se samozřejmě týká především majitelů grafických karet Nvidia z řady RTX. Díky technologii se totiž výrazně zlepší výkon hry jako takové. Výrobce dokonce mluví o až 45% nárůstu snímkové frekvence.

Reklama
Reklama

  • Red Dead Redemption 2 na PC dostává podporu DLSS
  • Na kartách RTX technologie zvyšuje výkon
  • Nárůst je nejvíce znát na řadách 20xx

Nově by i ta nejslabší karta z řady měla dosáhnout stabilních 60 fps při nastavení Ultra a rozlišení Full HD. To je oproti dřívějšímu stavu pokrok, některé starší karty z řady RTX takových výsledků nedosahovaly. Moderní RTX z řady 30xx by neměly mít problém i s vyšším rozlišením a pokud jste šťastní majitelé nedostatkových highendových karet, můžete rozlišení našponovat klidně i ke 4K, což byla dříve u Ultra nastavení a požadavku 60 snímků za vteřinu prakticky nedosažitelná meta.

Jde o nejnovější verzi technologie, nechybí tedy bohaté nastavení režimů zaměřených na framerate nebo grafickou kvalitu. Ve videu přímo od výrobce jsou vidět konkrétní příklady, kde ve stejný moment framerate poskočil například z 61 na 78 snímků za sekundu.

Připomínáme, že technologie DLSS využívá hlubokého učení umělé inteligence, která pomocí algoritmů dynamicky přepočítává obraz a upscaluje ho do vyššího rozlišení, téměř nerozeznatelně od nativního renderování.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz