The Quarry Recenze Recenze The Quarry, chabého hororu s pár světlými momenty

Recenze The Quarry, chabého hororu s pár světlými momenty

Miroslav Václavík

Miroslav Václavík

21. 6. 2022 10:30 3

Seznam kapitol

1. PĚKNĚ POPOŘÁDKU 2. TRÁPENÍ A NENÁVIST 3. ZAHRAJEME SI HRU

Když hodíte do světa granát, doufáte, že každý další pokus bude mít obdobnou sílu. Britskému studiu Supermassive Games se to v roce 2015 podařilo – nemuseli jste patřit mezi milovníky hororů či hrát na PlayStationu, kde byla hra exkluzivně, a přesto jste o Until Dawn slyšeli první poslední. Jak se daří stejnému receptu po sedmi letech?

Poslechni si audioverzi
00:00:00
00:00:00
Reklama
Reklama

VŠECHNO JE JEDNOU POPRVÉ

Patřím mezi ty, kterým se Until Dawn kvůli exkluzivitě vyhnul. Dodnes ale vzpomínám na zapálené debaty v hPodu, kde se kluci přeháněli v historkách, porovnávání zkušeností a rozmotávání návazností. Já jen hladově slintal a doufal, že se hra dříve nebo později podívá i na další platformy. I kdybych na vlak naskočil pozdě, rád bych si alespoň tak užil zážitek svěžího vánku, který se ve specifickém rybníčku interaktivních filmů/filmových adventur objevil. Časem chuť kvůli zapomnění opadla, herní scénu si přebíraly další kousky a člověk si na Until Dawn vzpomněl až spolu s příchodem The Dark Pictures Anthology. Jenže tentokrát už se podobná lavina nestrhla, přestože byl výsledek v mnoha směrech podobný, kouzlo hororového hitu se nepodařilo naplnit. 


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

  • Doporučená cena: 1849,00 Kč (Microsoft Store)
  • Česká lokalizace: Ne
  • Faktor znovuhratelnosti: obrovský, ale hra vám další průchody nezpříjemní
  • Bude vás bavit: pokud chcete nenáročnou zábavu a nečekáte horor
  • Nebude vás bavit: pokud nenávidíte imbecilní dialogy

Jisté zklamání by ani tak nevadilo, jako spíš ticho, jež se rozhostilo. Lhostejnost je mnohem přísnější než více či méně objektivních negativ. Ani v tu chvíli jsem proto do výtvorů Supermassive Games nenaskočil a na vlastní kůži si znovu využitý recept neochutnal. Až nyní, s příchodem The Quarry, jež mělo od prvních momentů představení jisté kouzlo, jsem se rozhodl dlouhé čekání utnout. A v tomto konkrétním případě jsem rád, že jsem šel do něčeho nového – po pár debatách s kolegy, kteří už si předchozí tituly vyzkoušeli, bych si novinku studia užil ještě o kus méně. Ale pěkně popořádku.

V HLAVNÍ ROLI LOM

V interaktivním dramatu se vydáváte do Hackett’s Quarry, bývalému lomu, který se proměnil v letní táborové středisko. O děti se má starat devět instruktorů, na místo však dorazí pouhá sedmička očekávaných. Všechno se však v pohodě zvládá, dítka si odžijí své letní zážitky a vydají se školním autobusem domů. Krátce nato se mají vydat do svých domovů i instruktoři, jenže osud chtěl tomu, aby museli v Hackett’s Quarry zvládnout ještě jednu noc. Takových už tu zažili hromadu, jedna navíc nikoho nezabije, ne?

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz