Monster Hunter Rise: Sunbreak Recenze Recenze Monster Hunter Rise: Sunbreak, proklatě dobrého DLC pro proklatě dobrou hru

Recenze Monster Hunter Rise: Sunbreak, proklatě dobrého DLC pro proklatě dobrou hru

David Plecháček

David Plecháček

29. 8. 2022 13:15

Seznam kapitol

1. REQUIEM ZA RISE 2. KDE DOMOV MŮJ 3. OKUSÍŠ OSTŘÍ DVOU SEKYR

Mám pocit, že moje recenze na Monster Hunter Rise z loňského roku na první dobrou neukazuje, co si o hře myslím. Možná mě v tom utvrdilo rozšíření Sunbreak, které před pár dny vyšlo, možná to byl čas, který ve mně uzrál, možná jsem prostě jenom potřeboval hrát další hry, abych si svůj názor potvrdil. Monster Hunter Rise je pro mě po geniálním Breath of the Wild druhou nejlepší hrou, kterou si můžete na Switchi zahrát. A teď můžete hrát ještě víc.

Reklama

Chápu, že tvrzení z úvodu recenze pro někoho může být lehounce kontroverzní. Abych vám to usnadnil, jsem ochotný slevit ze svých odvážných výkřiků a jen suše konstatovat, že Rise je minimálně pro mě bez debat tou nejlepší hrou, která nepřišla přímo z dílny Nintenda. Nechme stranou Zeldu, Maria, Luigiho, Smash Bros.,… z third-party konkurence si dělá Capcom trhací kalendář.

Monster Hunter Rise v základu nebyla bezchybná hra, z druhé strany ale její extrémně návykový soubojový systém představoval řezničinu v nejčistší podobě, a to spolu s hromadou monster, zbraní, které jste si mohli ukout, zbrojí, z nichž by některé modely ocenil ve svém šatníku i Leoš Mareš v době hledání toho nejlepšího kožichu v republice, a vybavení obecně, které vám při soubojích mohlo zachránit krk, když šlo o kejhák, dělalo z mixu dechberoucí zážitek, kterého hráči neměli dost.

A tak se objevil Sunbreak. Epické, epicky velké a epicky drahé rozšíření, které přináší více monster, zbraní, zbrojí… však už to znáte. 


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

  • Doporučená cena: 999 korun
  • Základní herní doba: 30 hodin, pravděpodobně v něm ale strávíte tak dvojnásobek
  • Je potřeba pro Sunbreak dohrát základní hru? Ano
  • Jak se do DLC dostanu? Jakmile porazíte Serpent Goddess of Thunder, ve vesničce Kamuro se objeví nové NPC, které vám zadá úvodní úkol, s nímž Sunbreak začíná
  • Česká lokalizace: Nikoliv. Pravda je, že se herní mechanismy čím dál více prohlubují, a tak byste bez znalosti angličtiny mohli spoustu obsahu/možností minout.

Základ hry zůstává neměnný. Protože jste jeden z hrstky zabijáků, vaším úkolem je lovit monstra, která představují nebezpečí pro vaši vesničku. V rámci původní hry jí byla vesnička Kamura. Kroky do DLC vedou logicky přes ní jako přes jediný hub hry. Na ulicích si musíte pokrafat s Rondine, která vám dá za úkol najít a zlikvidovat jedno nebohé, přibližně třípatrové stvoření, a jak už to tak bývá, na výpravě potkáte mnohem zkušenější lovkyni, která vás pozve do tábořiště Elgado, které se stane na další desítky hodin vaším novým domovem.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz