Forza Horizon 5 Recenze Recenze Forza Horizon 5, pátého festivalu rychlosti

Recenze Forza Horizon 5, pátého festivalu rychlosti

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

4. 11. 2021 08:01

Seznam kapitol

1. BIENVENIDO A MÉXICO 2. STARÉ ZNÁMÉ 3. STÁLE FOTOGENICKÉ

Forza Horizon se během let vyprofilovala v etalon arkádového závodění v otevřeném světě. Daří se kvality značky dále šlechtit i pátému dílu?

Reklama
Reklama

Mám pocit, že jsem recenzi na čtvrtou Forzu Horizon sepisoval snad včera. Přitom už jsou to více než tři roky! Ano, v září roku 2018 byl svět úplně jiný a já si výlet po skotské vysočině užíval doslova plnými doušky. Horizon 5 už vychází tak trochu v jiné době. Době, kdy “hlavní” série Forza Motorsport zajímá jen málokoho a z Horizonu se naopak stal tahoun značky a asi nejpopulárnější závodní arkáda na trhu.


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

  • Doporučená cena: 1 799 Kč
  • Česká lokalizace: Ano, ale nízké kvality
  • Faktor znovuhratelnosti: Horizon vydrží tradičně na několik let
  • Základní herní doba: Po zhruba 15 až 20 hodinách máte všechno odemknuto a můžete dělat, co chcete
  • Obtížnost: Tradičně podrobné nastavení. Hra může být triviálně jednoduchá pro dítě, ale i brutální výzvou pro zkušenější závodníky

Forza Horizon 5 se opět snaží uvařit z osvědčeného receptu, který v posledních sedmi letech přinesl tři extrémně úspěšné závodní tituly. Jedinou větší novinkou je ten fakt, že vychází i na mýtický next-gen, a i když si ji stále zahrajete i na prastarém Xboxu One, slibuje maximálně moderní zážitek. Jen slibuje, nebo jej opravdu dodává? Vítejte na palubě. Zapněte pásy… kolem pneumatik. Mexiko čeká!

¡HOLA!

Asi nemá cenu zbytečně kroužit kolem toho důležitého. Forza Horizon 5 nepřináší žádnou převratnou revoluci v tom, jak se hry ze série Forza Horizon hrají. Opět staví na několika základních aspektech - přístupné arkádové hratelnosti, gigantickém otevřeném světě doslova po okraj narvaném rozmanitým obsahem, dokonalém grafickém zpracování, bohatém hudebním podkresu a velmi propracovaným možnostem v multiplayeru, případně v rádobysociálním prostředí.

V tomto ohledu se skutečně nemění vůbec nic. Na úplném začátku hry vás hlavní průvodce Ramiro vypustí z nákladního letounu na padáku (obecně se zřejmě tvůrci z Playground Games zhlédli v sedmých Rychle a zběsile a především v úvodních hodinách je ve hře v zásadě víc letadel než aut), v tradičně mimořádně efektní úvodní kapitole se projedete velmi rozmanitým prostředím v celé řadě vehiklů a pak už se před vámi otevírá festival Horizon se všemi jeho krásami a kratochvílemi.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz