Evil West Recenze Recenze Evil West, akce z divokého západu, jaké se dnes už nedělají

Recenze Evil West, akce z divokého západu, jaké se dnes už nedělají

Zdeněk Pudivítr

Zdeněk Pudivítr

24. 11. 2022 10:00 1

Seznam kapitol

1. JESSE RENTIER, LOVEC UPÍRŮ 2. POZOR, TRUHLA 3. V POUŠTI DOBŘE, V BAŽINĚ MOKRO

Nestává se asi moc často, aby v dnešní době někdo popsal hru slovy, že jako by patřila do generace Xboxu 360 a myslel to pozitivně. Co si budeme povídat, retro titulů všech možných stupňů kvality je na trhu spousta, v naprosté většině si ale pod tímto označením hráči i vývojáři představí hry mnohem starší. Stačí se podívat do obchodů. Přesto se musím přiznat, že pustit se do střílečky z pohledu třetí osoby s lineárně vystavěným světem rozděleným do oddělených úrovní pro mě bylo větším výletem do minulosti, než jsem původně očekával.

Reklama

Seznamte se s Jessem Rentierem, nejdrsnějším pistolníkem alternativního divokého západu a hlavní postavou hry. Jesse je synem ředitele organizace, která brání Ameriku před stále sílící a agresivnější společností upírů. Na rozdíl od svého otce ho ale kancelářská práce moc nebere a namísto od stolu řeší konflikt přímo v terénu. Jeho dlouholetý parťák už se chystá do důchodu, a tak mu nezbývá než si začít zvykat na to, že se na bitevním poli bude muset spoléhat hlavně sám na sebe.

Ne že by to byl nějaký problém, když má k dispozici takový arsenál zbraní. Základní šestiranný kvér skvěle doplňuje puška s delším dostřelem, na bližší vzdálenost zase pomůže krátká brokovnice. Postupem času bude ovšem potřeba přitvrdit, a proto se silnějším nepřátelům postaví třeba s plamenometem nebo rotačním kulometem. Upírská armáda je pestrá a obsahuje jak slabší jedince zlikvidovatelné jediným zásahem, tak i spoustu větších neřádů a v neposlední řadě i velkolepé souboje s bossy. Na sbírání nábojů se tady nehraje, je jich v podstatě nekonečné množství, přesto není možné jen tak bezhlavě střílet kolem sebe.


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

  • Doporučená cena: 1599 Kč (PS Store)
  • Základní herní doba: Zhruba 12 hodin
  • Česká lokalizace: Ano, české titulky
  • Coop: Ano, pro dva hráče a pouze online

Většina silnějších zbraní se totiž po použití začne přehřívat, a tudíž bude potřeba počkat, než bude možné je znovu použít. A v tu chvíli přijde na scénu největší chlouba Jesseho výbavy, kterou je bezpochyby masivní kovová rukavice s logem otcova institutu, které svými ranami rozdává jako razítko po obličejích všech krvelačných bestií. Používání útoků na blízko snižuje čas potřebný k opětovnému použití silnějších zbraní, takže celkový úspěch v boji je založen především na správné kombinaci použití veškeré dostupné výbavy. Tím spíš, když na stejném principu funguje i doplňování zdraví.

Kombinace divokého západu a upírů je ve hře pro větší pestrost ozvláštněna ještě vynálezy souvisejícími s elektřinou, která se podobně jako třeba v The Order: 1886 dostala i do většiny zbraní. Nejvýraznější použití je ale patrné právě u zmíněné rukavice, která dokáže efektivně smažit většinu slabších nepřátel, na kterých se dobře dobíjí zbraně potřebné k likvidaci těch silnějších. Nad rámec prostého poškození ale může sloužit i k obraně, protože správně načasovaný elektrický výboj dokáže dobře posloužit i jako štít.

Nutnost kombinovat pěstní údery se střelbou ze všech dostupných zbraní, z nichž ty silnější lze kvůli čekání na jejich použití přirovnat ke speciálním útokům či schopnostem, tvoří společně s úskoky a obranou velice dynamický tanec, na jehož tempo si sice budete chvíli zvykat, ale brzy se vám jistě dostane pod kůži. Tedy alespoň na mě to fungovalo skvěle. Boj má obecně rychlé tempo, nabízí spoustu variability a po troše praxe i příjemnou odměnu za osvojení si všech jeho možností.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz