Raytracing v Gran Turismo 7 bude zkrášlovat pouze záznamy a prohlídky v garáži
Gran Turismo 7 Novinka Raytracing v Gran Turismo 7 bude zkrášlovat pouze záznamy a prohlídky v garáži

Raytracing v Gran Turismo 7 bude zkrášlovat pouze záznamy a prohlídky v garáži

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

17. 9. 2021 18:57

Připravované pokračování závodní série Gran Turismo má ukázat, co všechno hardware konzole PlayStation 5 dovede a z prvních trailerů je patrné, že půjde o mimořádně krásnou hru. Moderní technologie ray tracing ale ani v tomto případě nebude dostupná stále. Podobně jako v případě konkurenční Forzy Horizon nebude efekt aplikován při klasické jízdě.

Reklama
Reklama

  • Kazunori Jamauči v rozhovoru přiznal, že Gran Turismo 7 nebude podporovat ray tracing přímo při závodech
  • Náročná technologie vylepší jen opakované záběry a prohlídky v garážích

Forza Horizon 5 sice ray tracing přinese, ale jen v “kochacím” režimu autovista. To Gran Turismo 7 jde o něco dál, kromě obdobné funkce prohlížení vozidel v garáži budou realističtější odlesky provázet i opakované záběry ze závodů.

V rozhovoru pro japonský magazín Game Watch to potvrdil šéfdesignér série Kazunori Jamauči. 

V dalších rozhovorech mluvil například o nutnosti stáleho připojení k internetu i v případě singleplayeru nebo dynamickém počasí, které bude pochopitelně ovlivňovat jízdní vlastnosti. Jamauči přiznává, že hra neumí simulovat tvoření vrstvy žmolků odlétajících z pneumatik při závodění (to ve skutečnosti výrazně ovlivňuje přilnavost a velmi detailní simulací fungování pneumatik se chlubí připravovaná Forza Motorsport 8), ale počítá s tvořením rozdílných vrstev vody v různých částech trati. Projíždějící vozidla pak vodu odstraňují při průjezdu a trať v místech závodních stop rychleji osychá.

Gran Turismo 7 by mělo vyjít 4. března příštího roku pro PlayStation 4 a PlayStation 5.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz