hPod #806 nakonec z důvodu technických problémů nejvyde v obvyklém čase. Uslyšíme se v pátek! Omlouváme se.
PES už není PES. Fotbal od Konami bude definitivně free-to-play pod názvem eFootball
Hrej.cz Novinka

PES už není PES. Fotbal od Konami bude definitivně free-to-play pod názvem eFootball

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

21. 7. 2021 10:47 1

Zatímco u konkurenční FIFA od EA se objevují zkazky o možném přechodu na free-to-play model, Konami už transformaci svého fotbalu dokončilo definitivně. Dnes potvrdilo, že se fotbalový simulátor eFootball úplně zbavuje názvu Pro Evolution Soccer a do budoucna bude dostupný zdarma. Místo klasických ročníků tak budeme dostávat pravidelné aktualizace jedné fotbalové platformy.

Reklama
Reklama

  • Konami potvrzuje, že jejich fotbal bude do budoucna jen eFootball
  • Bude free-to-play, nabídne odlišnou formu vydávání
  • Do budoucna bude dostávat jen aktualizace, ne nové ročníky
  • Později nabídne totální meziplatformní hraní

Série se má obecně změnit k nepoznání. S přechodem na Unreal Engine se mění i celková filozofie hry včetně způsobu vydání. Na začátku podzimu by měl vyjít bezplatný režim lokálních zápasů s licencovanými týmy a meziplatformní multiplayer mezi konzolemi ze stejné rodiny (tedy Xbox One s Xbox Series a PlayStation 4 s PlayStation 5).. Konami v současnosti drží práva například na Barcelonu, Bayern Mnichov, Manchester United nebo Arsenal. 

V průběhu podzimu by pak měly přijít klasické online režimy lig a kartičkového budování týmů společně s plnohodnotným crossplayem, kde se na hřištích střetnou hráči na všech platformách včetně PC. V zimě nabídku doplní kompetitivní turnaje, do meziplatformního hraní se zapojí i mobilní platformy a ty dostanou podporu klasických ovladačů.

Z informací zatím není jasné, zda se ve hře vůbec objeví offline režimy kariéry. Také zůstává otázkou, co bude dostupné skutečně zdarma a co skryto za platební branou, případně zda free-to-play systém nespočívá v nákupech balíčků karet.

PES už není PES. Fotbal od Konami bude definitivně free-to-play pod názvem eFootball

Jedinou konkrétní hratelnostní novinkou, kromě implementace Unreal enginu, je technologie Motion Matching. Ta má dle autorů proměňovat širokou paletu pohybů, které hráči provádějí na skutečných hřištích, do herních animací v reálném čase. Zřejmě ne náhodou zní popis velmi podobně konkurenčnímu HyperMotion.

Podrobnějších informací se dočkáme v srpnu.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz