Od počítače rovnou do vězení. Nejlepšího hráče League of Legends zavřeli za prodej drog
i Zdroj: ELLA DON / Unsplash
Kuriozity League of Legends Novinka Od počítače rovnou do vězení. Nejlepšího hráče League of Legends zavřeli za prodej drog

Od počítače rovnou do vězení. Nejlepšího hráče League of Legends zavřeli za prodej drog

Jakub Fišer

Jakub Fišer

25. 11. 2022 17:00

Fanouškům multiplayerové hry League of Legends může být přezdívka Toyz povědomá. Patří totiž bývalému světovému šampionovi v této hře, Kurtisu Lauovi. Ten ale na dlouhou dobu dohrál, dostal se totiž do křížku se zákonem a to vcelku dost.

Reklama

  • Esportový šampion Kurtis “Toyz” Lau byl odsouzen na 4 roky natvrdo
  • Na Tchaj-wanu se měl dopustit obchodu s drogami
  • Oficiální vyjádření od něj nebo jeho právníka zatím není k dispozici

Kurtis “Toyz” Lau se profesionálnímu esportovému hraní věnoval mezi lety 2011 a 2016, kdy si také získal popularitu fanoušků League of Legends. Později se vrhl na dráhu podnikatele a jak se nyní ukazuje, minimálně jedna složka jeho podnikání byla nelegální.

Kontroverzi přilákal již vloni v září, když byl zadržen za údajný prodej marihuany na internetu. Policie tehdy u Laua skutečně zakázanou rostlinu objevila, byl však propuštěn na kauci.

Soud v městě Tchaj-čung na Tchaj-wanu, kde Toyz přebývá, však celou situaci dál zkoumal a rozkryl, že esportová celebrita se dopustila čtyř prokazatelných aktů prodeje zakázaných látek a dvou pokusů o prodej.

Soudem na Tchaj-wanu byl vznesen rozsudek v podobě 4 let a 2 měsíců odnětí svobody nepodmíněně. Proti tomu trestu se lze odvolat, Toyz ani jeho právní zástupce však zatím nesdělili do médií žádné vyjádření.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz