Hrej.cz Novinka

Nový model Switche je možná za rohem, více zdrojů hovoří o tom, že jej uvidíme před E3

Tadeáš Pepř
Tadeáš Pepř
27. 5. 2021 10:26 Sdílej:

Dlouhodobé spekulace a diskuze nad možnou vylepšenou verzí hybridní konzole Nintendo Switch nabraly v posledních hodinách pořádně na obrátkách. Agentura Bloomberg totiž přišla s tvrzením, že je představení konzole často nazývané “Switch Pro” opravdu na spadnutí. Pravdivost těchto zpráv navíc potvrzují zdroje jiných magazínů.

Reklama
Reklama

  • Bloomberg tvrdí, že je oznámení nového Switche na spadnutí
  • Má úplně nahradit ten původní
  • Máme se těšit na 4K výstup v doku nebo lepší displej

K odhalení nového Switche by mělo dojít během následujících dvou týdnů. Takové načasování prý Nintendo volí proto, aby na E3 mohlo přinést řadu zajímavých titulů a hráče na novinku patřičně nalákat. Výroba má začít v červenci, do prodeje by pak produkt mohl zamířit na podzim.

Zajímavá je nová informace o nástupnictví modelu. Nemělo by totiž jít o “prémiovou” verzi po vzoru PS4 Pro nebo Xboxu One X. Nový Switch dle informací úplně nahradí klasický Switch a bude se prodávat bok po boku s verzí Lite. O něco vyšší by měla být cenovka, tady ale zatím podrobnější informace neznáme. Důvodem jsou prý zvyšující se cenové nároky produkce v Číně.

Bloomberg pak potvrzuje informace o tom, že by měla být konzole schopná výstupu ve 4K v režimu doku, pohání ji nový grafický čip od NVIDIA a nabídne i výrazně lepší sedmipalcový OLED displej od Samsungu. Vzhledem k současné situaci také výrobce řeší dostupnost dílů. Konzole by prý měla být designována s ohledem na nedostatek mikročipů, i tak se ale jisté problémy s výrobou vyskytnout mohou. Nintendo se v tomto ohledu snaží vyhnout problémům, které mají konkurenti s PlayStationem 5 a Xboxem Series X.

Žádná z informací není stoprocentně potvrzená, zdroje se ale tentokrát na zprávách shodují. Další týdny budou pro fanoušky Nintenda obzvláště zajímavé.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz