Hrej.cz Novinka

Metal Slug se vrací. S podtitulem Tactics vstoupí do žánru tahových strategií

Jakub Štěpánek
Jakub Štěpánek
11. 6. 2021 03:05 Sdílej:

Metal Slug znají pamětníci především jako klasický run'n'gun, který je bavil na starých herních automatech. Značka se však postupem času podívala i do jiných žánrů, došlo i na third-person střílečku nebo tower defense pro mobilní platformy. A nyní to zkusí na poli tahových strategií.

Reklama
Reklama

  • Metal Slug se vrací jako tahová strategie
  • S podtitulem Tactics nabídne klasickou stylizaci, RPG prvky i rogue-like elementy
  • Roli záporáka si střihne generál Donald Morden
  • Hra míří na PC, termín vydání zatím není znám

Metal Slug Tactics oznámila společnost Dotemu v rámci Summer Game Festu. O produkci se postará studio Leikir. Zběsilé tempo původní hry se zde značně zpomalí, hráči si své kroky mohou řádně promyslet. Autoři do hry naroubovali RPG mechanismy a rogue-like elementy, to vše zabalili do procedurálně generovaných map.

Hra si však i nadále zachovává klasickou podobu, navíc se vrátí i dobře známé postavy. Například generál Donald Morden, který se znovu objeví v roli proradného záporáka. S pečlivě budovanou armádou se bude snažit zacloumat s celým světem a rozpoutat globální konflikt. Metal Slug Tactics zamíří na PC, zatím ale ještě nebylo oznámeno, kdy se tak stane. 

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz