Metal Gear Solid 2 slaví dvacet let od svého vzniku. Vrchol špionážních akcí PS2 generace byl vzpomenut i jeho tvůrcem, Hideem Kodžimou
Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty Novinka Metal Gear Solid 2 slaví dvacet let od svého vzniku. Vrchol špionážních akcí PS2 generace byl vzpomenut i jeho tvůrcem, Hideem Kodžimou

Metal Gear Solid 2 slaví dvacet let od svého vzniku. Vrchol špionážních akcí PS2 generace byl vzpomenut i jeho tvůrcem, Hideem Kodžimou

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

14. 11. 2021 09:55 1

Přímé pokračování veleúspěšného Metal Gear Solid se včerejším dnem přehouplo do odpočtu třetího desetiletí své existence. První zpodobnění legendárního Solid Snakea pro svého času nastupující konzoli PlayStation 2 přišlo na svět již před dvaceti lety.

Reklama
Reklama

  • Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty oslavil 20 let
  • Na výročí upozornil i Hidea Kodžima

Špionážní akce od Hidea Kodžimy vzala severoamerické publikum útokem 13. listopadu 2001. Nedlouho poté se objevila i v autorovi blízkém Japonsku, načež u nás v Evropě se dostavila až na jaře 2002. Nežli ale k těmto dílčím momentům historie vůbec mohlo dojít, zapsala se do hra kronik i jinou památnou chvílí. Řeč je samozřejmě o veletrhu E3 2000, kde byla hra představena. Kvalitnější verzi jednoho z neslavnějších trailerů, jenž si získal pozornost hráčů z celého světa, si můžete zásluhou Digital Foundry prohlédnout níže.

Čtvrtá hra z hlavní větve série Metal Gear, předcházená prvním Metal Gear Solid a originálním Metal Gearem s jeho vlastním pokračováním, získala při příležitosti výročí i pozornost Hidea Kodžimy. Japonský tvůrce, jenže je komunitou vnímán za otce série, vyjádřil v řadě tweetů vlastní osobitou vzpomínku. Jedním ze sdílených momentů se tak například stala upomínka deštivého úvodu, jakož i vzpomenutí technických výzev a skladby Can't Say Goodbye to Yesterday.

S ohledem na markantní úspěch, kterémuž se hra při vydání těšila, vyšla koncem téhož roku, kdy původní verze mířila do Evropy, i nová edice Substance. V ní došlo na přidání vícero (už tak hojně zastoupených) cutscén, nových herních režimů a menších úprav ve směru vizuálu a hratelnosti. Jde-li o její název, jeho inspiraci přebral Kodžima z dvojice alb jeho oblíbených kapel Joy Division a New Order.

Závěrem pouze zmiňme, že podle posledních spekulací je aktuálně ve vývoji i série předělávek starších her série.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz