Metačlověk se ruší. Autoři chystaného Stalkera zařadili zpátečku po zdrcující kritice od vlastních fanoušků
S.T.A.L.K.E.R. 2 Novinka Metačlověk se ruší. Autoři chystaného Stalkera zařadili zpátečku po zdrcující kritice od vlastních fanoušků

Metačlověk se ruší. Autoři chystaného Stalkera zařadili zpátečku po zdrcující kritice od vlastních fanoušků

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

17. 12. 2021 09:22 2

Včera jsme informovali o příchodu prvního metačlověka, který měl v únoru dorazit do nového Stalkera. Studio GSC Game World chtělo využít blockchainovou vlnu a vydělat si drobný peníz navíc výměnou za NFT v podobě NPC postavy s tváří jejího majitele. Přišla ale další vlna, tentokrát v podobě kritiky od pobouřených fanoušků, kteří studio donutili zařadit zpátečku a z blockchainového šílenství rychle vycouvat.

Reklama
Reklama

  • Studio GSC Game World ruší plány na NFT předměty a postavy
  • K rozhodnutí dospělo po kritice od fanoušků

Úvodní představení plánů s NFT se fanouškům příliš nezamlouvalo, autoři tedy přispěchali s dalším příspěvkem, v němž se snažili vysvětlit, proč se rozhodli jít touto cestou. Zdůraznili, že jako nezávislý tým musí obracet každou korunu, Stalker 2 je navíc největší hrou, jakou kdy vytvořili, další finanční zdroje by tedy přišly vhod. Peníze chtěli investovat do vývoje, aby hra nakonec mohla být ještě lepší. 

V příspěvku se evidentně snažili trochu ubrat na významu NFT předmětů/postav. Zatímco původně avizovali, že budou součástí příběhu, dle nového vyjádření už do vyprávění (ani hratelnosti) nijak zasahovat neměly. Pro vyšší transparentnost se tvůrci rozhodli, že rovnou odhalí i další plány na využití této technologie. Pro zájemce připravali možnost otisknout do světa druhého Stalkera své jméno (případně přezdívku), například v podobě čmáranice na zdi či na stole, druhým dechem rovnou zdůraznili, že se něco takového v obřím světě ztratí. Dalšími NFT předměty měly být rukavice, tetování, odznaky a skiny pro multiplayer, v přípravě byly i sběratelské kartičky dostupné pouze v obchodě DMarket. 

Metačlověk se ruší. Autoři chystaného Stalkera zařadili zpátečku po zdrcující kritice od vlastních fanoušků

“Neprosíme vás o podporu, alespoň však doufáme, že nás vyslyšíte a pochopíte naše důvody,” zaznělo závěrem. Pochopení se ale nedostavilo, autoři si vysloužili další zdrcující kritiku, načež se rozhodli příspěvek z Twitteru vymazat. Krátce poté se objevil další. “Na základě zpětné vazby, kterou jsme obdrželi, jsme se rozhodli zrušit vše, co ve hře Stalker 2 souviselo s NFT. Zájem našich fanoušků a hráčů je pro náš tým nejvyšší prioritou. Tuto hru děláme proto, abyste si ji užili, ať to stojí, co to stojí.”

Zatím se zdá, že hráči odmítají akceptovat skutečnost, že NFT předměty prorostou do světa tradičních her. Podobné reakce si vysloužil také Ubisoft, jenž nedávno představil platformu Quartz, o ní dokonce pochybují i samotní zaměstnanci. Nyní je tedy otázkou, zda se nálada hráčů časem změní.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz