Hrej.cz Medal of Honor: Warfighter Článek

Medal of Honor: Warfighter

Erik Omar

Erik Omar

16. 8. 2012 22:22
Reklama
Reklama

Jednou z pecek, které nám na Gamescomu předvedla EA, byla i válečná akce Medal of Honor: Warfighter. Hlavní konkurent dominantní série Call of Duty se na výstavišti představil ve vskutku pompézním prostředí gigantického stánku obklopeného hostesáky ve vojenských uniformách. Ti nás uvedli dovnitř, kde nám byl následně představen multiplayerový mód Fire Team. Prvně skrze trailer, respektive instruktážní video, a následně i formou krátkého turnaje, kdy jsme si nový MP mód mohli vyzkoušet v litém boji o nežehlitelné unisex tričko(!).

S parťákem po boku

O co tedy ve Fire Team jde? V zápase proti sobě stojí dva týmy, v nichž vždy dva hráči tvoří jeden Fire Team. Dá se tak říct, že jde o kooperaci zasazenou do klasického deathmatche či jiného libovolného módu (my jsme bránili a dobývali určená místa). Tito dva hráči se pak musí neustále krýt a doplňovat. Jenom zodpovědný postup bok po boku totiž vede k potřebným partnerským bonusům, jakými jsou zvyšování skóre, léčení, doplňování munice nebo rychlé oživování. V žádném případě tak neopakujte naši chybu, kdy jsme si jako parťáka na život a na smrt zvolili uhrovitého germánského teenagera, který po mapě běhal jako splašený ovčák.

Třídní boj

Alespoň že si tenhle klučina dokázal vybrat jednu z hratelných tříd. K dispozici jsou klasiky známe ze všech ostatních podobných her, nic nového pod sluncem. Komu vyhovuje pomalejší gameplay, vybere si těžkopádného „heavy hittera“ s brněním proti výbuchům a pořádným dělem, svižnější hráči pak zvolí „asaulťáka“ s agilním lehkým samopalem. Celkově je k dispozici dalších šest tříd a především pak gazilión způsobů jak je později upravovat.

Kde domov můj?

Hlavním rozhodnutím, jež ovšem učiníte až ve finální verzi hry, je zvolení země, za kterou hodláte na virtuálních bojištích prolívat svou zelenou krev z jedniček a nul. Ve výběru nebude chybět ani Česká Republika, tedy přesněji alespoň její vlaječka. Přesných kopií svých speciálních jednotek se dočkají (snad jen s výjimkou KLDR) pouze vojenské velmoci jakými jsou např. Američané, Němci nebo Poláci. Naši hrdinové z 601.skss si tak na svou hru ještě nějakou tu misi v Afghánistánu počkají.

Jsme bez trička

To by bylo k informacím, které jsme během vcelku kratičké herní seance nabyli, všechno. Nakonec jen doplníme zajímavé postřehy ze samotného turnaje o ono úžasné tričko: Němci se až podezřele vyžívají ve střílení polských speciálů, Francouzi se nebojí hlasitě zanadávat v naprosto cizím prostředí a Češi volí taktiku „Za stranu a za lid“, kdy se bezhlavě vrhnou za nepřátelskou linii, pokosí, co mohou, a pak s grácií jednookého Žižky padnou k zemi. Bez bázně, hany a unisexového trička.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz