Lego Star Wars: The Skywalker Saga dopadlo velice dobře, hodnotí domácí i zahraniční média
i Zdroj: TT Games
Lego Star Wars: The Skywalker Saga Novinka Lego Star Wars: The Skywalker Saga dopadlo velice dobře, hodnotí domácí i zahraniční média

Lego Star Wars: The Skywalker Saga dopadlo velice dobře, hodnotí domácí i zahraniční média

Radek Raudenský

Radek Raudenský

5. 4. 2022 19:00

Právě dnes vyšel po více než šesti letech další vstup do série Lego Star Wars s podtitulem The Skywalker Saga. Studio TT Games si dalo velice těžký úkol, a to obsáhnout  v jedné hře celou filmovou rodinu, tedy devět celovečerních snímků. To je velice ambiciózní plán, kterého se obávali kritici i hráči. Nakonec se ale zdá, že plán vyšel.

Reklama
Reklama


Nejen zahraniční weby totiž měly ke hře přednostní přístup a včera padlo embargo na recenze. Celková známka se na MetaCritic zastavila na 83, a to ze 23 recenzí. Z nich jenom jedna hodnotila pod známku 70, a to z webu Digital Trends. Ten si chválí grafiku i hratelnost, mínusem je ale velká uspěchanost příběhu a nesounáležitost při vyprávění příběhu, kdy jedna část je čistě lineární, zatímco jinde nás hra nechává projít prostorný otevřený svět.

Zastavit se můžeme u těch největších zahraničních webů. IGN udělilo známku 8, redaktor si chválil především skvělý humor, upravenou hratelnost, která s novinkami opět ožila a zároveň skvělé zpracování ikonických momentů společně s velkou možností hrát za spoustu postav ve velkém množství lokací. Hapruje pouze schovávání se za objekty a kooperační režim.

GameInformer hodnotí stejnou známkou, přičemž se opírá o velké množství obsahu, který je hezky a detailně zpracovaný. Soubojový systém je taktéž dobrý a přináší zajímavé novinky. Celkově se zkrátka jedná o zábavnou hru, i když občas některé pasáže haprují.

Můžeme se podívat i k našim tuzemským kolegům. Web Games udělil Legu 8/10, Pavel Makal si pochvaluje velké množství obsahu, jednoduchý ale typický humor i atmosférické lokace. Stále ale jde o jednoduchou a nenáročnou hru co se mechanismů týče, zároveň hra na PlayStationu 5 trochu bojovala s technickým zpracováním.

Martin Zavřel ze Zingu udělil hře taktéž známku 8. Chválí si zábavnost, zpracování příběhu, obrovské množství obsahu a kvalitní zpracování. Ani Jan Lysý z Bonuswebu nevybočil z průměrného hodnocení a tvrdí, že nový přírůstek není „zlomový kousek, ale tvůrce se úspěšné pokusili o zpestření toho, co už známe.“

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz