Legendární česká Mafia slaví dvacáté výročí. Bude se zdarma rozdávat na Steamu a vydavatel potvrdil pokračování
i Zdroj: 2K / Steam
České hry Mafia Novinka Legendární česká Mafia slaví dvacáté výročí. Bude se zdarma rozdávat na Steamu a vydavatel potvrdil pokračování

Legendární česká Mafia slaví dvacáté výročí. Bude se zdarma rozdávat na Steamu a vydavatel potvrdil pokračování

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

29. 8. 2022 18:42

Dost možná nejkultovnější a nejoblíbenější česká hra, kultovní městská akce Mafia, slaví dvacáté výročí. Vyšla přesně 29. srpna roku 2002 a od té doby kromě obrovské fanouškovské báze nejen v tuzemsku dostala i dvě pokračování a remake. Vydavatelství 2K, které v současnosti značku vlastní, výročí oslavilo na sociálních sítích. Jako pozornost hráčům rozdá kopii hry na Steamu a zároveň potvrdilo vývoj pokračování.

Reklama

  • Mafia slaví 20. výročí
  • Vydavatel vzpomíná na sociálních sítích i trailerem
  • Hru bude od 1. do 5. září rozdávat zdarma
  • Potvrdil také vývoj pokračování

Na Steamu si budete hru moct vyzvednout od 1. do 5. září a zkompletovat tak svou sbírku. I když předpokládáme, že řada z vás vlastní fyzickou kopii například z edice Kolekce klasiky, nebo dokonce úplně původní vydání na trojici CD.

Právě na vývoj prvního dílu vydavatel na Twitteru vzpomíná i skrz koláž fotek z pořizování motion capture dat. Ty ukazují, za jakých úsměvných podmínek vznikaly sofistikované animace v cutscénách. Možná překvapí, že jako modely zbraní pro herce posloužily třeba naprosto moderní útočné pušky a pistole.

Retweetnutím konkrétního příspěvku se pak můžete zařadit do soutěže, ve které společnost nabízí balíček upomínkových sběratelských předmětů k třetímu dílu, jmenovitě soundtrack na vinylu, sbírka licencované hudby na vinylu, mikiny nebo podepsaný plakát s ústředními postavami.

A to nejlepší na konec. Autoři konečně oficiálně potvrdili vývoj dalšího dílu série. Už dříve se spekulovalo o tom, že by mělo jít o prequel vyprávějící příběh Dona Salieriho, a s časovým posunem do hlubší historie se má mírně změnit i hratelnost hry. Studio Hangar 13 je ale zatím skoupé na podrobnosti. K oznámení došlo v rámci vzpomínkového rozhovoru s původními autory Romanem Hladíkem (dnešní generální ředitel), Tomášem Hřebíčkem (dnešní produkční a šéf mediálního zastoupení) a Alexem Coxem (dnešní ředitel vývoje). Kompletní rozhovor s řadou postřehů z historie vývoje série si můžete přečíst v češtině na oficiálním webu.

Jak dvacáté výročí Mafie oslavíte vy?

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz