Hrej.cz Novinka

Kutil postavil obří, plně funkční Switch. Do kapsy ani tašky ho určitě nestrčíte

Tadeáš Pepř
Tadeáš Pepř
6. 4. 2021 11:11 1 Sdílej:

Označení “kapesní konzole” je v případě hybridního Switche trochu problematické. Poměrně rozměrný přístroj totiž do kapsy narve jen někdo, kdo disponuje skutečně prostorným kabátem nebo volnými kalhotami. Michael Pick, softwarový inženýr vesmírné divize Lockheed Martin a nadšený YouTuber, ale postavil Switch, který se vejde možná do garáže.

Reklama
Reklama

  • Zručný inženýr vyrobil obří Switch s plně funkčním ovládáním
  • Při výrobě použil dřevo a 3D tisk
  • Konzole poputuje do dětské nemocnice, kde bude dělat radost malým pacientům

Velmi umně vytvořil obří, funkční Switch o rozměrech zhruba 175x75 centimetrů. Konzole je tedy vysoká zhruba jako dospělý člověk a pro její použití (bez ovladačů) musíte pořádně roztáhnout ruce. A nic v tom hráči nebrání, všechny obří tlačítka jsou totiž plně funkční. To samé platí pro displej, který nabízí rozlišení 4K a je zhruba šest a půlkrát větší, než ten na klasickém Switchi.

Pick zaznamenal celý projekt ve videu na svém YouTube kanálu. Konstrukci sestrojil ze dřeva a 3D tiskového materiálu, jako displej posloužila televize. Ovládání zajišťuje soustava gumiček a serv. Uvnitř “konzole” se schovává i klasický zadokovaný Switch, který obraz vysílá do televize. Na displeji tak lze hrát jakoukoliv hru dostupnou na platformě.

Kvůli použití televize a doku je samozřejmě konzoli nutné zapojit do elektrické sítě. Na druhou stranu to nijak nevadí, výrobek totiž váží bezmála 30 kilogramů, takže nejde o ideálního společníka na cesty. Konzole zamíří do herní místnosti v nemocnici Monroe Carell Jr. Children's Hospital at Vanderbilt v Nashvillu. „Pořád jsem ztrácel svůj Switch (smích). Ne, prostě jsem si myslel, že by to byl strašně stylový projekt. A věděl jsem že se to bude dětem v nemocnici líbit. Takže to pro mě byla jasná záležitost. Nemocnice mi řekla, že plánuje nainstalovat obří Switch do jedné z heren, kde si mohou děti hrát hry. Nejspíš budou používat Joy-Cony nebo ovladač Pro, takže hraní na Switchi nebude posilování celého těla (jako jsem to ukazoval ve videu, [smích]),“ popsal Pick budoucnost gigantického handheldu pro web IGN.

Doufejme, že připravovaná posílená verze Switche nabídne o něco kompaktnější provedení.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz