Krafton oznamuje konec PUBG Lite
i Zdroj: Hrej.cz
PlayerUnknown‘s Battlegrounds Novinka Krafton oznamuje konec PUBG Lite

Krafton oznamuje konec PUBG Lite

Radek Raudenský

Radek Raudenský

1. 4. 2021 14:11 1

PUBG patří mezi populární battle royale, je zároveň jedním z prvních průkopníků tohoto žánru. Už několik let si drží stovky tisíc hráčů a na Steamu se pravidelně udržuje v top 5 nejhranějších titulech. Je ale jasné, že jsou doby největší popularity pryč, což dokazuje i nové oznámení studia Krafton.

Reklama

  • PUBG Lite na konci dubna skončí
  • Krafton neoznámil důvody ukončení

Vývojáři vytvořili z PUBG hned několik odnoží – kromě původní hry vyvíjí i PUBG Mobile či PUBG Lite. Právě posledně zmíněný ale po několika letech končí. „Jsme velmi vděční za vášeň a podporu fanoušků PUBG Lite, kteří tu s námi byli. Doufáme, že PUBG Lite dokázalo poskytnout hráčům cestu, jak zůstat během pandemie v bezpečí. Bohužel jsme ale učinili těžké rozhodnutí tuto službu uzavřít. S lítostí vám oznamujeme, že PUBG Lite skončí 29. dubna letošního roku.“

Krafton bohužel neposkytuje žádné důvody, které za tímto rozhodnutím stojí, s velkou pravděpodobností ale půjde o nízké počty hráčů, kteří odlehčenou verzi PUBG využívali. Jak upozorňuje web GamePressure, ze hry už v listopadu minulého roku zmizely mikrotransakce, což mohlo předznamenávat vypnutí serverů.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz